Верховній Раді запропонували створити для IT-ФОПів окрему групу
Депутати пропонують вдвічі підвищити податки для таких ФОП протягом п'яти років
У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який, у разі ухвалення, запровадить п’яту групу єдиного податку суто для представників IT-галузі України. Законопроект 10094 опубліковано на сайті Ради, передає Ain.ua.
До п'ятої групи пропонується зарахувати ФОП, що надають послуги в галузі IT: видання комп'ютерних ігор і іншого програмного забезпечення, програмування, консультування, обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах.
Відповідно до законопроекту, такі ФОП не повинні використовувати працю найманих осіб, а їхній дохід не повинен перевищувати 7,5 млн грн на рік.
Також ФОП цієї групи будуть мати право використовувати у своїй роботі обладнання та приміщення, що належать іншим ФОП або юрособам, не укладаючи з ними трудового договору (таким чином нівелюється одна з норм, прописаних в резонансному законопроекті Мінсоцполітики).
Законопроектом пропонується поступово нарощувати податкову ставку для п’ятої групи - по 1% на рік до 10% в 2025 році:
5% доходу з 1 січня 2020 року;
6% доходу з 1 січня 2021;
7% доходу з 1 січня 2022 року;
8% доходу з 1 січня 2023;
9% доходу з 1 січня 2024;
10% доходу з 1 січня 2025 року.
Якщо ж річний дохід ФОП п’ятої групи буде перевищувати 7,5 млн грн, пропонується запровадити ставку податку в розмірі 15%. Такий же податок будуть застосовувати для випадків, коли ФОП на п’ятій групі отримує дохід від видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Згідно із законопроектом, ЄСВ для платників п'ятої групи з 2020 року становитиме подвійний розмір мінімального страхового внеску (нині мінімальний страховий внесок становить 918 грн 06 коп.)
Ініціаторами законопроекту є низка депутатів від БПП, «Самопомочі», «Народного фронту», «Батьківщини» та позафракційні.
Раніше міністерство соціальної політики мало намір заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу
Після того, як проти ініціативи виступили представники IT-індустрії, президент та прем'єр пообіцяли не ускладнювати для них умови роботи.