Квартири, машини і подорожі
Економіка

Квартири, машини і подорожі

Усе про заробітки і витрати львівських айтішників

Юлія Лавришин, 25 грудня 2018 9477 1

Львівський ІТ-кластер разом із соціологічною агенцією Fama уже втретє провели масштабне дослідження галузі ІТ у Львові IT Research 3.0, щоб з'ясувати, як живуть та впливають на економіку міста працівники ІТ-компаній.

Результати IT Research 3.0 показали не лише заробітки працівників галузі ІТ у Львові, а й те, на що вони витрачають гроші і який це має вплив на економіку нашого міста. Як повідомили у самому кластері, ці цифри допомагають бізнесу приймати рішення операційного та стратегічного характеру і стають важелем впливу у діалозі з місцевою владою, іноземними партнерами та інвесторами.

ZAXID.NET ексклюзивно отримав результати IT Research 3.0 та першим публікує усе найцікавіше про найприбутковішу професію у Львові.

***

Галузь ІТ у Львові. Розвиток та вплив на економіку міста

Як показує дослідження, Львів є одним з найпривабливіших міст України для айтішників, тому що тут великий попит на їхні послуги, стабільний темп розвитку галузі, сприятливий інвестиційний клімат та сприятлива комунікація представників галузі з міською владою. Також не менш важливу роль відіграє те, що Львів розташований у безпосередній близькості до країн ЄС та активно розвиває авіасполучення.

Лише за останній рік у Львові з'явилось 70 нових ІТ-компаній, а це на 28% більше, ніж у 2017 році. Тож зараз у Львові майже 320 фірм, які працюють у цій галузі, й 51% з них – невеликі, лише до 50-ти працівників кожна. Ще 27% таких фірм взагалі мають до десяти працівників. Саме на невеликі компанії припадає 90% ринку галузі. А ще 10% – це великі компанії від 250-ти працівників.

Якщо у 2017 році у Львові працювали 15-17 тис. айтішників, то зараз їх кількість досягла 21 тис. А за очікуваннями, у наступному році галузь зросте ще на 3 тис. працівників.

Загалом галузь ІТ займає 21% усієї економіки Львова (у минулому році цей показник був на рівні 20%) і за останній рік річний обіг грошей у цій галузі зріс на 100 млн доларів США та сягнув 618 млн доларів. А якщо врахувати притік інвестицій, то ця галузь за рік принесла Львову 919 млн доларів, що майже на 180 млн перевищило минулорічні дані.

Завдяки ІТ станом на 2018 рік у Львові створено 62-63 тис. робочих місць у різних галузях, тобто фактично один айтішник створив більше, ніж три робочі місця.

Хто такі львівські айтішники, скільки вони заробляють і на що витрачають?

67% працівників галузі ІТ у Львові – чоловіки. Їх середній вік – 28 років. І майже половина з них (48%) одружені та мають одну дитину (54,9%).

У 2017 році у цій галузі у Львові працювало 30,9% жінок, тепер же ця цифра становить 33% й утримує стабільну тенденцію росту.

Понад 60% працівників галузі – львів'яни. Решта переїхали до Львова з інших областей.

Кожен п'ятий працівник галузі у Львові є фрілансером. Майже 30% айтішників займаються додатковою діяльністю. А понад 2% викладають у навчальних закладах чи на курсах.

За рік середній дохід працівника галузі ІТ у Львові зріс на 140 доларів США і досяг 1880 доларів на місяць. Цікаво, що понад 80% з них заощаджують.

27% працівників галузі за останні три роки купували нерухомість. І 9 з 10 з них робили ці покупки за власні накопичені гроші. Менше ніж 10% з них отримували нерухомість у подарунок від родичів.

Абсолютна більшість працівників галузі купували квартири. Майже 67%, щоб зекономити, вкладали гроші у будівництво. Майже 14% купували готові квартири у новобудовах. А майже 15% з них придбали квартири на вторинному ринку.

Приватні будинки обрали майже 7% працівників галузі. При цьому лише 1% з них купили такий будинок у Львові, решта – за містом.

І лише 0,4% придбали комерційну нерухомість.

9 із 10 айтішників придбали нерухомість саме у Львові. Майже 8% із них купили житло деінде в Україні і менше ніж 1% з них – за кордоном.

Загалом кожну п'яту квартиру у Львові у 2018 році купили саме працівники галузі ІТ.

40% айтішників, які ще не придбали власного житла, все одно хочуть жити окремо від родичів і орендують помешкання. В середньому кожен працівник галузі орендує житло площею 48 м2.

Автомобіль мають понад 45% працівників ІТ у Львові. Але ті, у яких немає автомобіля, віддають перевагу не громадському транспорту, а щодня ходять пішки.

Третина львівських айтішників купували нове авто, решта – на вторинному ринку. Із тих, у кого є автомобіль, лише кожен шостий має їх два, і лише 1,5% мають два і більше автомобілі.

62% львівських айтішників протягом 2018 року користувалися послугами авіаперевезення і 82% з них здійснювали перельоти із міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького.

Більшість львівських айтішників у 2018 році подорожували з метою відпочинку. 74% з них подорожували Україною. 70% подорожували закордон, найчастіше у країни Європи.

Для відпочинку в Україні львівські айтішники найчастіше обирали такі напрямки, як Карпати, Київ, Одесу та Тернопіль. Найпопулярніші закордонні напрямки, які вони обирали: Польща, Німеччина, Туреччина, Італія та Іспанія.

Майже половина львівських айтішників упродовж 2018 року займались благодійністю. В абсолютній більшості випадків це була грошова підтримка. Меншою мірою – купівля різних товарів, безоплатне надання послуг інтелектуального характеру чи виконання будь-якої іншої роботи або ж підтримка соціальних проектів. І лише 0,4% ставали донорами.

***

За усіма прогнозами, галузь ІТ у Львові у найближчі роки лише зростатиме та збільшуватиме свій вплив на економіку міста. У Львові уже розпочали будувати інноваційний парк для ІТ-спеціалістів та ціле ІТ-містечко на 14 тис. людей. А міський голова Андрій Садовий неодноразово наголошував, що мета нашого міста – стати ІТ-столицею України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук