В Україні кількість ФОП в ІТ-галузі збільшилась на 45% за три роки

Найбільше ІТ-підприємців нині працюють на Львівщині, Харківщині та Київщині

Кількість фізичних осіб-підприємців у галузі інформаційних технологій зросла на 45% за останні три роки, тоді як загальна кількість приватних підприємців скоротилася на 8%. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot.

«Міністерство соціальної політики представило законопроект, яким пропонує запровадити жорсткий контроль за використанням ФОП. Однак ми проаналізували дані і бачимо, що наразі найактивніший вид бізнесу, який використовує ФОП, – це ІТ-сектор», – повідомив засновник платформи Олексій Іванкін.

Так, з 2017 року загальна кількість ФОП в країні скоротилася на 164 тисячі підприємців (8%). У 2017 році було зареєстровано 2 млн ФОП, тоді як наразі їх є тільки 1,8 млн.

У той же час кількість ФОП в ІТ-сфері зросла на 40,7 тис ІТ-підприємців, або на 45%. Їхня частка серед інших фізичних осіб-підприємців зросла з 5% до 7,5%.

Наразі найбільше ІТ-підприємців працюють у Харківський, Київській та Львівській областях. Там їхня частка становить понад 14%.

Крім програмування (40 тисяч), кількість ФОП збільшилася в таких сферах, як надання інформаційних послуг (26 тисяч), охорона здоров'я (2,3 тисячі), приготування страв та напоїв (2,2 тисячі), діяльність в галузі архітектури (1,3 тисячі).

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу.

Зокрема, пропонується доповнити Кодекс законів про працю новою статтею — «Ознаки наявності трудових відносин». У статті будуть прописані сім критеріїв, що вказують на трудові відносини між двома особами. Наявності одночасно будь-яких трьох із вказаних критеріїв буде достатньо, щоб відносини визнали трудовими, а роботодавець заплатив за кожного неоформленого працівника штраф у 30 мінімальних заробітних плат (понад 125 тис. грн станом на лютий 2019 року).

Наразі ініційований Мінсоцполітики проект закону ще не схвалений урядом, триває його громадське обговорення. Якщо це відбудеться, то далі документ передадуть на затвердження Верховній Раді.

Львівський ІТ-кластер вже заявив, що запровадження штрафів за працівників-ФОПів, призведе до еміграції ІТ-спеціалістів та зменшення надходжень до бюджету від їхньої діяльності на 8 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук