Уряд схвалив законопроект про управління державними банками

ЕкономікаРоман Ганкевич, 28 вересня 20173560
Уряд схвалив проект закону про особливості управління держбанками

Кабінет міністрів України схвалив проект закону про особливості управління державними банками. Проект був розроблений Міністерством фінансів спільно з представниками Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації, інформує прес-служба міністерства.

Як зазначається, відповідне рішення було прийняте у середу, 27 вересня. Проектом закону передбачається, що наглядова рада державного банку буде складатися із семи членів, з яких п’ять членів будуть незалежними, а два члени - представниками держави, один з яких призначається за пропозцією Президента України, інший – за пропозицією Кабінету міністрів.

Законопроект визначає чіткі критерії незалежності членів наглядової ради та порядок їх відбору за допомогою міжнародно-визнаної рекрутингової компанії на умовах прозорого конкурсу. Відбір претендентів на посади членів наглядової ради держбанків буде проходити через конкурсну комісію, яку утворює Кабінет міністрів України. До складу комісії входять три представники від президента України та три представники від Кабінету мМіністрів України.

Претенденти на посади незалежних членів наглядової ради державного банку визначаються через конкурсний відбір, виключно із числа кандидатів, відібраних на умовах відкритого конкурсу компанією з добору персоналу. Ця компанія повинна мати не менш як десятирічний міжнародний досвід надання послуг з добору керівного складу провідних світових банків.

Члени наглядової ради виконуватимуть свої функції на платній основі, що дозволить залучити до наглядових рад державних банків професійних менеджерів банківського сектору. У наглядовій раді будуть утворені комітети з питань аудиту, комітет з питань ризиків та комітет з питань призначень та винагород посадовим особам.

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, новий законопроект докорінно змінить принципи корпоративного управління держбанками, дозволить управляти ними поза політикою, підвищить якість прийняття рішень в державних банках і посилить їхню конкурентоспроможність. Новий закон також створюватиме передумови для потенційного залучення іноземних інвесторів в капітал державних банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук