Уряд Тимошенко за два місці цього року встиг витратити майже 10 млрд грн
За січень-лютий 2010 року Кабінет Міністрів України потратив 9,5 млрд грн на фінансування 14 своїх рішень, надаючи їх державним компаніям та установам. Найбільшу прихильність уряд продемонстрував до другого за величиною державного банку - Укрексімбанку. Попри відсутність згоди Національного банку, уряд вирішив докапіталізувати його на велику суму - від 1,6 млрд грн до 4,6 млрд.
Не менш скандальним є і рішення, яким "Нафтогазу України" надаються 3 млрд грн. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Микола Азаров назвав таке рішення незаконним. "Збільшити минулорічні зобов'язання уряд вирішив наприкінці лютого 2010 року, що прямо порушує Бюджетний кодекс", - заявив Азаров, виступаючи в парламенті, - повідомляє "Дело".
Києву виділили на потреби 500 млн грн. Не забули про докапіталізації Держіпотечну установи (500 млн грн). І зарплати шахтарів (350 млн грн). Проте ці кошти адресатам не надійшли, тому що джерелом їх надання є стабілізаційний фонд, а він зараз порожній. "Дійсно, наскільки мені відомо, грошей, які виділили на столицю, немає", - зазначає депутат Київської міської ради від Блоку Кличка, член бюджетної комісії Наталія Новак.
"Одним з джерел наповнення стабілізаційного фонду є цільові облігації державної позики. У січні-лютому поточного року уряд розміщувало тільки один вид цільових ОВДП - на фінансування Євро-2012, але коштів не привернула через відсутність попиту на ці цінні папери. Так що навряд чи в стабфонді зараз є гроші на фінансування інших проектів ", - вважає економіст" Драгон Капітал "Олена Білан.
Прийняті Кабміном Тимошенко рішення про виділення величезних коштів на ті чи інші цілі в останні місяці її прем'єрства, швидше за все, так і не будуть втілені в життя. Так, Наталя Новак вважає: є велика ймовірність, що сформований новою коаліцією уряд скасує постанову про надання столичному бюджету півмільярда гривень. "У кращому випадку це рішення переглянуть і запропонують ресурси з іншого джерела, не зі стабілізаційного фонду", - вважає вона. Про неефективність такого механізму фінансування, як стабфонд, говорить і Василь Хара, нагадуючи, що фонд створювався не для виплат зарплат і фінансування столичних потреб, а для інвестиційної підтримки в кризовий час. "Я думаю, президент Віктор Янукович доб'ється відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом (Україна повинна отримати ще $ 5,5 млрд. протягом цього року. -" ДЕЛО "), і частина цих коштів буде спрямована на погашення заборгованості по зарплаті, у тому числі і вуглярам ", - сподівається Хара, закриваючи очі на той факт, що саме Партія регіонів у минулому році лобіювала закон про підвищення мінімальної зарплати, що призвело до" заморожування "відносин з МВФ.
Найбільш "дорогі" останні рішення Кабміну:
Збільшення статутного фонду Укрексімбанку 4590 млн грн
Компенсація НАК "Нафтогаз України" різниці в цінах імпорту газу і його продажу на внутрішньому ринку 3000 млн грн
Фінансування потреб Києва 500 млн грн
Збільшення статутного фонду Держіпотечну установи 500 млн грн
Підготовка інфраструктури в Україні для проведення Євро-2012 482,8 млн грн
Виплата зарплати шахтарям 350 млн грн
Фінансування заходів щодо попередження паводку 30 млн грн
Забезпечення захисту прав та інтересів під час врегулювання спорів 20 млн грн
Добудова Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору 10 млн грн
Фінансування аварійно-відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у с. Зимна 9,3 млн грн.