Уряд України працює на Росію, – СП
За 11 місяців 2009 року через провальну політику уряду Ю.Тимошенко вперше за роки незалежності для оплати російського природного газу НАК «Нафтогаз України» змушений був залучити рекордну суму кредитних та інших незароблених ресурсів – майже 3 мільярди доларів. Тобто половину газу цьогоріч куплено в борг. Про це повідомив представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. «Уряд України фактично працює на інтереси Російської сторони», – додав він.
«На сьогодні вже вичерпано всі можливості щодо кредитування «Нафтогазу України» на прийнятних умовах», – підкреслив Б.Соколовський, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Президента.
Замість реформування українського газового сектору і перегляду кабальних газових контрактів від 19 січня 2009 року, уряд продовжує переговори з іноземними фінансовими інституціями і компаніями з метою отримання нових кредитів для розрахунків з «Газпромом» і запровадження сумнівних газових схем на українському ринку.
При такій політиці уряду Українська держава скоро може втратити можливість впливати на формування цін на газ і вже навесні наступного року не українські установи, а саме «Газпром» або його посередники встановлюватимуть ціни на українському газовому ринку.
«Очевидно, що тоді газ для українських громадян і промисловості подорожчає у кілька разів, що істотно погіршить матеріальне становище українців і швидко призведе до банкрутства значної частини українських підприємств, насамперед у хімічній і металургійній галузях», – підкреслив Представник Президента.
Він повідомив, що Президент України Віктор Ющенко, об'єктивно оцінюючи ситуацію, вимагає від уряду Ю.Тимошенко невідкладно припинити антидержавну політику і вжити ефективних заходів для захисту українських національних інтересів у газовій сфері.
«Діючи всупереч Директивам і вимогам Президента України щодо захисту українських національних інтересів у газовій сфері, уряд України на чолі з прем'єр-міністром Ю.Тимошенко протягом 2009 року остаточно створив передумови для передачі українського газового сектору, включаючи НАК «Нафтогаз України» під контроль Російській стороні», – сказав Б.Соколовський.