Уряд відшкодував ₴38 млн за «теплими кредитами»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 15 червня 20172180
Уряд відшкодував ₴38 млн за «теплими кредитами»
фото Depositphotos
63 ОСББ отримали від уряду більше ₴4 млн відшкодування за «теплими» кредитами

З початку дії програми «теплих» кредитів Кабінет міністрів відшкодував її учасникам 38,3 млн грн. Про це йдеться у повідомленні Державного агентства з енергоефективності.

Як наголошується, 14 червня Держенергоефективності виплатило чергове відшкодування учасникам програми «теплих» кредитів. «Компенсацію у розмірі 4,3 млн гривень одержали 63 ОСББ та ЖБК з різних регіонів України. Це близько 5,7 тисяч родин. Більша половина домогосподарств – це отримувачі субсидій», - йдеться у повідомленні.

«Загалом, з початку дії програми «теплих» кредитів її учасниками стали 851 ОСББ, залучивши разом понад 113 млн гривень на утеплення багатоповерхівок. Уряд відшкодував їм 38,3 млн гривень», - повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, 8 лютого 2017 року уряд відновив дію програми з енергоефективності. Після підписання договорів про співпрацю з Держенергоефективності, державні банки – «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк» і «ПриватБанк» поновили видачу «теплих» кредитів для ОСББ і для фізичних осіб.

З бюджету на допомогу українцям для утеплення житла виділили 432,44 млн. грн. Відшкодування, яке надається учасникам програми становить 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб, 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб і 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

У Деренергоефективності зазначили, якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень. Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук