Уряд зняв з розгляду перспективний план утворення громад Львівської області
Раніше львівські чиновники попереджали про підкилимні спроби виокремити зі Львова окремі Брюховицьку і Винниківську ОТГ
На засіданні у середу, 20 травня, Кабмін затвердив перспективні плани утворення об’єднаних громад чотирьох областей – Дніпропетровської, Київської, Сумської та Рівненської. Натомість перспективний план Львівської області урядовці так і не розглянули, хоча це планувалося раніше.
Нагадаємо, ще наприкінці лютого ЛОДА подала до Кабміну проект перспективного плану утворення громад, який передбачав Львівську ОТГ у форматі «великого Львова». Планувалося об’єднання Львова з 15 довколишніми селами. Загалом в області пропонувалося утворити 69 ОТГ.
У березні ЛОДА подала до уряду уточнення щодо майбутньої Львівської ОТГ, запропонувавши утворити її у дещо меншому форматі. Зокрема, дозволивши окремо Сокільницьку, Оброшинську та Мурованську ОТГ. Загалом в області – 72 ОТГ.
Перспективний план Львівської області погодило профільне міністерство розвитку громад та територій та винесло на розгляд уряду. Документ планували затвердити на засіданні Кабміну 20 травня, однак в останній момент його не включили до порядку денного.
Напередодні остаточного прийняття рішення урядом міський голова Львова Андрій Садовий та його заступник Любомир Зубач заявили про те, що в останні дні у столиці відбулося обговорення «підкилимного варіанту» утворення Львівської ОТГ. Зокрема, під час такого круглого столу під керівництвом прем’єра Дениса Шмигаля йшлося про можливість від’єднання від Львова міста Винники, селищ Брюховичі та Рудне, які уже майже 60 років входять до складу Львівської міськради, зберігаючи при цьому місцеве самоврядування.
Таким чином Львів може стати єдиним обласним центром в Україні, який втратить уже наявні території.
Сьогодні ж на сайті Брюховицької селищної ради опубліковане звернення до уряду з проханням погодити створення окремої Брюховицької ОТГ, до якої мали б увійти Бірки, Ясниська, Домажир і Рясне -Руська, а також інші села, що входять до складу цих сільрад. «Знаємо, що в п’ятницю, 15 травня, в уряді відбулась нарада, на який створення Брюховицької ОТГ було підтримано», – прямо стверджують представники цих сіл у листі до уряду. «Ми маємо право на добровільне об’єднання і виправляємо помилки радянської влади, коли селище, яке має свою багатовікову історію, насильно заганяли у Львів», – йдеться також у листі.
На сьогодні 21 область з 24 мають затверджені урядом перспективні плани, які охоплюють 100% їх території. Окрім Львівської, не затверджені документи щодо Одеської та Запорізької областей.