В Антарктиці створять найбільший в світі морський заповідник

СвітЮлія Поліковська, 28 жовтня 20162420
В Антарктиці створять найбільший в світі морський заповідник
На море Росса в Антарктиді припадає 38% світової популяції пінгвінів Аделі

В антарктичному морі Росса створять найбільший в світі морський заповідник. Ідею його створення на зустрічі в Австралії схвалили делегати 24 країн, а також представники Євросоюзу, повідомило ВВС.

Делегати погодили, що заповідник буде створено в морі Росса на площі понад 1,55 млн кв км. Рибальський промисел у цій зоні буде заборонено на 35 років. Екологи називають прийняте в Австралії рішення проривом: море Росса вважається однією з останніх незачеплених діяльністю людини екосистем світу і саме тут проживає значна кількість арктичних тварин, птахів і риб.

Переговори про створення заповідника почалися в 2012 році. Цю ініціативу висунули США та Нова Зеландія. Довгий час їй опиралася Росія, а також кілька інших країн, які побоювалися негативних наслідків для свого рибальства.

Згоди вдалося досягнути лише після того, як перша пропозиція було скоригована. Документ «враховує баланс природоохоронних завдань, інтересів сталого промислу і науки», повідомив голова новозеландського МЗС Маррей Маккаллі, повідомив ТАСС.

«Країни, які входять в комісію зі створення заповідника, вперше зуміли «домовитися про захист великої території в Південному океані та міжнародних водах», – заявив один з керівників міжнародної екологічної організації «Альянс Антарктичного океану» Майк Уокер.

Зазначимо, у морі Росса мешкає 38% світової популяції пінгвінів Аделі, 30% буревісників і близько 6% китів з виду малих полосатиків.

Нагадаємо, раніше президент США Барак Обама заявив про намір у чотири рази збільшити територію природоохоронної зони Національної морської пам’ятки Папаханаумокуакеа на Гаваях, створивши таким чином найбільший в світі морський заповідник площею 1,5 млн кв км. Проте заповідник в Антарктиці буде більшим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук