В Австралії віце-прем’єра звільнили через подвійне громадянство

СвітАндрій Стець, 27 жовтня 20173690
В Австралії віце-прем’єра звільнили через подвійне громадянство
фото ЕРА
Барнабі Джойса має окрім австралійського ще й паспорт Нової Зеландії

Вищий суд Австралії визнав, що призначення на посаду віце-прем`єра Барнабі Джойса та 4 інших політиків було неправомірним через наявність у них подвійного громадянства. Про це повідомляє ВВС.

Віце-прем'єр-міністр, який відмовився від громадянства Нової Зеландії у серпні, зобов'язався повторно оскаржити його місце у нижній палаті.

Одразу після вироку він заявив, що «поважає вирок суду».

Ситуація може викликати урядову кризу, адже ліберально-консервативна коаліція на чолі з прем'єр-міністром Малкольмом Тернбуллом може втратити більшість у парламенті, де переважає лише в один голос.

Згідно австралійським законодавством, депутати парламенту не мають права на подвійне громадянство. Маловідома до недавнього часу норма закону, в останні місяці привела до відставки кількох парламентаріїв.

Батько Джойса народився в Новій Зеландії і переїхав до Австралії в 1947 році. У МЗС Нової Зеландії пояснили, що Джойс автоматично отримав новозеландське громадянство через походження свого батька.

За даними минулорічного перепису населення Австралії, майже половина 24-мільйонної країни народилася за кордоном, або має хоча б одного з батьків, який народився за кордоном.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук