В Івано-Франківському університеті нафти і газу відкрили ультрасучасну лабораторію

Суспільствоновини компанії, 22 вересня 2015, 12:14 335 0

Навчально-дослідну лабораторію тампонажних розчинів урочисто відкрили в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Там студенти проводитимуть дослідження щодо підбору оптимального складу матеріалів для будівництва свердловин. Відкриття лабораторії відбулось в межах укладення договору про партнерство між вишом та компанією ДТЕК, який сторони підписали вчора, 21 вересня.

Співпраця між ДТЕК та університетом розвиватиметься у трьох напрямках. Перший – практика та подальше працевлаштування для найкращих студентів, другий – підвищення кваліфікації співробітників нафтогазової галузі та третій – проведення спільних науково-дослідницьких та дослідно-конструкторських розробок, реалізація наукових проектів і досліджень.

За словами директора з персоналу ДТЕК Кучеренка, підприємство змушено вкладати інвестиції – часові і грошові у вчорашніх випускників вишів, адже під час навчання вони часто здобувають застарілі знання без практичних складових. Відтак вже п'ять років компанія ДТЕК співпрацює з п'ятьма українськими університетами, інвестуючи в підготовку фахівців. Івано-Франківський університет став шостим навчальним закладом, з яким компанія підписала угоду про співпрацю.

«Це дуже важливий для обох сторін процес, адже, ми можемо підвищити і рівень навчання, і розуміння бізнес-процесів і технологій для вузу, що дає нам можливість працювати більш плідно», — розповів Кучеренко.

За словами заступника генерального директора компанії Нафтогазвидобування (входить до складу ДТЕК) Олексія Раптанова, цього року на їхніх газовидобувних промислах уже пройшли практику троє студентів Івано-Франківського вишу. Співпрацю за цим напрямком планується продовжувати й надалі.

«Будівництво скважини – дуже складний процес. Іноді буровики, що працюють десять і більше років, не можуть підібрати потрібний розчин...Це – унікальна лабораторія із сучасним обладанням, яке дозволить студентам вже під час навчання в університеті отримувати набір знань, аби на виході вони не лише вміли працювати у цьому напрямку, а й навчати інших фахівців», — зазначив Раптанов, коментуючи відкриття лабораторії.

П'ятикурсник університету Остап Ходак – один із тих студентів, що цьогоріч проходили практику в Нафтогазвидобуванні, де вивчав особливості процесів газовидобування.

«Ця компанія сьогодні застосовує новітнє обладнання і технології для видобування і для підготовки доставки газу до споживача. Все, що я побачив, обов'язково знадобиться мені в майбутньому», — каже Ходак. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук