В Івано-Франківську відкрили музей Небесної сотні

В Івано-Франківську відкрили музей Небесної сотні

Сьогодні, 11 вересня в Івано-Франківську відкрили музей Небесної сотні. На відкриття приїхали родини Героїв Небесної сотні з усієї України, повідомила Фіртка.

У музеї представлені мистецькі роботи, присвячені Майдану, і речі учасників подій у центрі Києва восени-взимку 2013-2014 року.

«Над музеєм ми працювали майже рік. Нам допомагали студенти-волонтери, небайдужі, до історії люди. Можливо, цей продукт і відходить від стандартних музеїв, але він постійно оновлюватиметься, змінюватиметься. Експонати приносили люди. Усе, що тут є, це - речі з Майдану», – розповів автор проекту, відомий іванофранківський художник Роман Бончук.

Зокрема, в експозиції музею – інсталяція з шин і каміння, саморобна зброя, щити, бочки, каски, стріляні гільзи і поряд скульптури скорботних ангелів при вході та портрети 107 загиблих майданівців – всього 600 експонатів.

Центральне місце займає 30-метрове панно-діаграма подій на Майдані, яке теж доповнюють своєрідні барикади з шин і щитів. Навпроти – триптих-ікона «Небесна сотня». На стінах – уривки віршів, цитати, майданівські плакати і гасла.

«Це і пам'ять, і усвідомлення, і нагадування, і, в якійсь мірі, попередження. Я вважаю, що відкриття музею - це дуже добре. Діти зможуть прийти сюди і подивитися. З часом це все відходить на задній план, але нагадування повинно бути обов’язково», – вважає матір Героя Небесної Сотні Ірина Гурик.

Музей Небесної сотні працюватиме щодня, а експозиція оновлюватиметься новими речами з Майдану.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук