В Луцьку відкрили першу в Україні недержавну друкарню для незрячих

Принтер, який друкує шрифтом Брайля

В Луцьку в п’ятницю, 14 жовтня, відкрили першу в Україні недержавну студію BRAILLE STUDIO, в якій друкуватимуть літературу спеціальним шрифтом для незрячих, повідомив ZAXID.NET один з організаторів проекту Віталій Ткачук.

За його словами, друкувати літературу будуть на спеціальному принтері, вартість якого склала 108 тисяч гривень. Кошти на цей пристрій вдалося зібрати завдяки спонсорам та Луцькій міськраді. Зокрема, проект Braille Studio переміг на конкурсі громадських ініціатив від міськради і отримав 45 тис. грн.

Віталій Ткачук також розповів, що зараз триває збір коштів на відкриття такої студії в Києві, «бо в Луцьку є принтер Everest, а він не взмозі друкувати літературу у великих об'ємах».

За його словами, швидкість друку двадцяти сторінок на такому принтері складає приблизно 10 хвилин. До того ж, Ткачук додав, що принтер споживає багато електроенергії, відтак організаторам проекту будуть і надалі потрібні додаткові кошти на оплату електроенергії, а також на закупівлю паперу та плівки для ламінування, оскільки проект є соціальним.

Проект організувала «Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії». Координаторами проекту виступив керівник її волинського осередку Віталій Ткачук та викладачка кафедри тифлопедагогіки НПУ імені М. П. Драгоманова (Київ) Анною Серпутько.

Офіційна презентація друкарні відбудеться 18 жовтня в Луцьку.

Шрифт Брайля – це рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання незрячими, розроблений французом Луї Брайлем. В основі шрифту лежить комбінація шести крапок. Брайль використав порядок букв латинського алфавіту. Різні комбінації шести крапок дають можливість позначати також цифри, розділові знаки, математичні, хімічні й нотні знаки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук