В новій Воєнній доктрині змальовано сценарії повномасштабної російської агресії проти України

Воєнна доктрина України допускає повномасштабну збройну агресію з боку Російської Федерації проти України. Це визначено новою редакцією Воєнної доктрини, текст якої опубліковано на офіційному сайті президента України в четвер.

Згідно з документом, серед сценаріїв, за якими можуть бути реалізовані загрози воєнній безпеці України, вказана «повномасштабна збройна агресія Російської Федерації проти України з проведенням сухопутних, повітряно-космічних, морських операцій з військово-політичними цілями».

Крім того, загрозою для України може стати окрема спеціальна операція РФ із застосуванням військових підрозділів та / або частин, вогневих ударів, інформаційних, інформаційно-психологічних операцій (дій) в сукупності з використанням невійськових заходів, у тому числі миротворчих сил за відсутності відповідного рішення Ради Безпеки ООН.

Також загрозу несе блокада морських портів, узбережжя або повітряного простору України із застосуванням військової сили, порушення комунікацій України з боку Російської Федерації.

Крім того, в доктрині визначено, що загроза воєнній безпеці України може бути реалізована за допомогою збройного конфлікту всередині держави, інспірованого РФ зі спробою відділити від України адміністративно-територіальні одиниці в східних і південних регіонах України, за участю не передбачених законом збройних формувань, терористичних угруповань і т. д.

Також противник може спровокувати збройний конфлікт на державному кордоні України, зокрема прикордонні збройні інциденти (провокації, зіткнення) з застосуванням регулярних або нерегулярних сил РФ, не передбаченими законом збройними формуваннями, а також терористичні акти на території України.

«Загрози воєнній безпеці України в разі їх реалізації можуть призвести до зміни конституційного ладу України, подальшої окупації України або її окремих територій, встановлення прямого або непрямого контролю над Україною і втрати нею державного суверенітету і територіальної цілісності», – йдеться в доктрині.

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України ухвалила нову Воєнну доктрину 2 вересня, а 24 вересня її затвердив президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук