В окупований Крим попри санкції масово продовжують заходити іноземні кораблі
Впродовж останніх двох років понад 600 іноземних суден зайшли в порти окупованого Криму, незважаючи на західні санкції, йдеться в розслідуванні Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).
Його автори стверджують, що станом на сьогодні Україна не притягнула до відповідальності жодного капітана або власника судна.
16 червня 2014 року, через кілька місяців після того, як Росія анексувала Крим, Україна закрила півострів для міжнародного судноплавства. Згодом ЄС і США також ввели санкції, якими заборонили суднам заходити в кримські порти.
«Незважаючи на це, сотні суден, що плавають під прапорами різних країн, продовжують заходити на півострів», – йдеться в розслідуванні.
Збір інформації про ці кораблі здійснювала низка урядових і неурядових організацій. Згідно з даними, які зібрало Міністерство інфраструктури та неурядова організацією «Майдан закордонних справ», станом на червень 2016 року в кримські порти увійшли 602 судна.
Більшість з суден-порушників мають російську реєстрацію або прапор. Однак велика кількість європейських кораблів також продовжує торгувати з окупованим півостровом, незважаючи на санкції. Зокрема, за останні два роки 24 судна увійшли в Крим під прапорами країн ЄС, 43 судна були зареєстровані в ЄС, а ще 23 належать бенефіціарам з Європейського Союзу.
Як повідомляв ZAXID.NET, 17 червня Рада Євросоюзу продовжила обмежувальні заходи ЄС, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, до 23 червня 2017 року. До них також приєдналася Україна.