В Україні дають більше хабарів, ніж в Росії та Білорусі, - опитування

Економіка9 грудня 20102173

В Україні за останні 12 місяців хоча б раз хабар давали 34% мешканців, тобто кожен третій українець. Такі дані були виявлені у результаті дослідження "Глобальний барометр корупції" (Global Corruption Barometer), підготовленого Центром антикорупційних досліджень та ініціатив Transparency International.

Зазначимо, що в Україні ситуація з корупцією виявилася гіршою, ніж у минулому році, коли в дачі хабара зізнався 21% громадян, повідомляє ТСН.

У той же час в Росії у дачі хабарів в цьому році зізналися 26% громадян, а у Білорусі - 27%. Для порівняння: у Вірменії - 22%, Молдові - 37%, Азербайджані - 47%. При цьому кращий результат продемонструвала Грузія, яка, втім, нещодавно покинула СНД. У цій країні в дачі хабара зізналися всього 3% громадян.

За результатами дослідження, що були представлені у четвер в Берліні, в середньому в країнах СНД цього року хабарі давали 32% опитаних.

Загальний показник корупції по всіх країнах світу виріс за останній час: за даними дослідження, сьогодні один чоловік з чотирьох не з чуток знає про те, що таке хабар. Тим не менш, дослідження відзначає і деякі позитивні тенденції: так, в даний час доповісти про факт корупції готові сім з десяти респондентів.

Як стало відомо з дослідження, частіше за інших з хабарами мають справу поліцейські. На переконання більшості респондентів (восьми з десяти осіб), виключно корумпованими є політичні партії. Найбільш корумпованими інститутами в усьому світі були визнані адміністративні установи і парламент.

У ході дослідження, підготовленого Transparency International, було опитано понад 91 тисячі осіб у 86 країнах. Опитування проводилося з червня по вересень 2010 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Андрей Харьков 9 грудня 2010, 13:09

  Я согласен, зарплаты у начинающих госслужащих смехотворные. И чтоб решить проблему коррупции надо что-бы сама власть была в этом заинтересована. Тогда это не проблема даже. Достаточно жестко контролировать расходы. А как отучить народ совать взятки? Крестьяне, приезжая в большой город решить свои какие -нибудь проблемы, кажется, чувствуют себя виноватыми и каждому врачу или чиновнику стараются что то дать

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Роман 9 грудня 2010, 12:45

  Андрей Харьков09-12-2010 09:57 Тут справа не в людях чи законах. справа в тому, що чим нижчий прожитковий рівень населення, тим більше вони беруть чи вимагають хабарів. До прикладу: при заробітній платі простого держслужбовця чи міліціонера в 2000 грн., він не зможе утримати сім"ю і компенсує це хабарами. І друге, коли людина бере хабар і попадеться на цьому, то вона дає хабар, щоб отримати менше покарання. Хабарника садять в тюрму і годують за державний рахунок. Потім за хабар випускають. А якщо б цій людині присудили 5 років громадських робіт? Уявіть, що ви ранком йдете на роботу, а міський голова, чи інший держслужбовець, замітає вулиці. Він би такої ганьби не пережив. І державі користь, бо відпрацює свій злочин і іншим наука, десятого б заказали не брати хабарі.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Андрей Харьков 9 грудня 2010, 09:57

  У нас в народе высока доля людей которые по натуре взяткодатели. Они их дают где просят и где не просят. Так конечно проще- дать денег, чем наехать на чиновника и потребовать делать работу. Ну и законы "немножко по дебильному написаны"

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук