В Україні масово не приймають декларацій - невідомі реальні масштаби ПДВ, - Пинзеник

Економіка26 лютого 201110

Міністр фінансів України в уряді Тимошенко Віктор Пинзеник заявляє, що в Україні у підприємців масово не приймають податкові декларації, відтак це розмиває статистичну картину щодо рівня збору ПДВ і його повернення підприємцям.

Про це він заявив 25 лютого в ефірі «Шустер live».

Віктор Пинзеник зазначив, що його непокоїть ситуація в інвестиційній сфері: «В останній час банківський сектор України має надмірну ліквідність, тобто має гроші, але кредити в економіку не дає. Це - парадокс. Причина унікальна, проста і банальна, – нема клієнтів, яким можна без ризику дати кредит. Виникли нові серйозні ризики, за якими кредити не повернуть, наприклад,: неповернення ПДВ набуло серйозного загрозливого масштабу», - сказав екс-міністр фінансів.

Пинзеник також наголосив: «Ще одне явище, якого раніше Україна не знала, його називають договірним оподаткуванням, тобто воно відбувається за рахунок неприйняття податкової декларації. Що з того, що в нас в законі податок на прибуток – 25%? Ви принесли в декларації мільйон, показуєте там податок 250 тис. грн, а вам кажуть: «Ми не приймемо, поки ви не принесете декларацію, де прибуток буде 500 тис. грн». А це вже 50%! Це не лише унікальні умови для корупції, це ризики для інвестицій. Неприйняття декларацій настільки масове, що в Україні ніхто не знає реальних масштабів проблеми ПДВ, настільки спотворена статистика. На рівні країни неможливо звести баланс».

Як інформував ZAXID.NET , екс-голова Держкомпідприємництва України Михайло Бродський 25 лютого в ефірі «Шустер live» пообіцяв, що підприємцям автоматично відшкодують ПДВ в березні 2011 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук