В Україні майже 40% економіки перебуває в тіні, - Тігіпко

Економіка3 грудня 20102503

Майже 40% української економіки перебуває в тіні, тому для вирішення цієї проблеми необхідно проводити реформи, - заявив віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко.

"Близько 40% економіки перебуває в тіні - так говорять практично всі економісти. Хтось може називати дещо більшу цифру", - сказав він, відповідаючи на запитання парламентарів у п'ятницю у Верховній Раді, повідомляє Інтерфакс.

При цьому віце-прем'єр констатував наявність тіньового сектора в усіх країнах. "Навіть у Сполучених Штатах Америки говорять про 5% економіки, яка перебуває в тіні", - сказав він.

С.Тігіпко відзначив необхідність реформ для виведення економіки країни з тіні.

"Потрібні однозначні реформи, і от те, що ви (парламентарі – ред.) вчора ухвалили, це той компроміс, на який треба було йти. (...) Ухвалення Податкового кодексу - це великий крок. Нехай неповний крок ми зробили вперед, але на три чверті просунулися вперед. Те, що кодифікували законодавство, - дуже важливо, і надалі пропонуватимемо проводити такі реформи", - сказав С. Тігіпко.

За його словами, після проведення реформ, зокрема вже наступного року, "ми зможемо вже практично повністю збалансувати бюджет".

"3,5% дефіциту (ВВП – ред.) - це дуже важливо. Ми зможемо проіндексувати усі зарплати, пенсії, усі соціальні виплати. Жодних заборгованостей у нас не буде у цій сфері. (...) Ми маємо вийти на $10-12 млрд, які інвестуватимуть в Україну щорічно", - наголосив С.Тігіпко.

Окрім того, він знову відзначив необхідність проведення непопулярних реформ.

"Стосовно непопулярних реформ: ми постараємося зробити їх досить швидко, думаю, десь за півроку. Основні проблемні моменти, які викликатимуть однозначно погану реакцію населення, багато буде нерозуміння, треба буде пояснювати людям (...), ми зможемо закінчити", - сказав віце-прем'єр.

Водночас, за його словами, багато залежатиме від нинішнього адміністрування, Державної податкової адміністрації та Митної служби.

"Поточне адміністрування викликає дуже багато запитань, тому ось це необхідно прибрати. Треба прибрати дійсно де-факто презумпцію невинуватості, яка існує у нашого бізнесу", - пояснив С.Тігіпко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук