В Україні набули чинності нові норми будівництва пандусів

СуспільствоАндрій Стець, 3 квітня 201920442
Нові державні будівельні норми адаптовані до європейських норм, містять обов'язкові вимоги, умови, параметри та технічні характеристики щодо встановлення пандусів

В Україні набули чинності нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд». Про це йдеться в повідомленні Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України у середу, 3 квітня.

Згідно з новими ДБН, усі громадські та житлові будівлі, приміщення в них, а також суспільний простір повинні бути доступні для маломобільних груп населення нарівні з іншими людьми. Крім сходів, обов'язково повинні проектуватися пандуси, ліфти, підйомні платформи, вертикальні підйомники й інші спеціальні пристосування.

Крім того, прописані обов'язкові вимоги, умови, параметри та технічні характеристики щодо встановлення пандусів.

Також на сайті Міністерства вказано, що нові державні будівельні норми адаптовані до європейських норм і містять наочні приклади того, як це повинно виконуватися на практиці.

«Сьогодні, за статистикою, майже 90% пандусів в Україні побудовані неправильно і не пристосовані для людей з інвалідністю. А це означає, що і всі ті будівлі, на вході або всередині яких вони розташовані, теж недоступні для них. І це при тому, що на сьогодні не всі громадські та житлові будинки мають пандуси. В Україні повинна бути створене реальне безбар'єрне середовище», - зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зазначимо, що в грудні 2017 року президент України підписав указ про зобов'язання всіх національних установ упродовж трьох років (до 2021 року) організувати безбар'єрний доступ. Це стосується всіх будівель національних закладів, їх приміщень і територій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук