В Україні найбільш «тінізована» хлібопекарна промисловість в Закарпатті, – Бродський
Більше половини обсягів хліба в Україні виробляється у «тіні». Найбільш «тонізований» ринок цієї галузі у Закарпатській області. Частка неврахованого у Держкомстаті виробництва тут сягає 90%.
Про це у своєму блозі написав урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський, посилаючись на цифри, озвучені виробниками харчової галузі на зустрічі, що відбулася у Держкомпідприємництва.
«Щороку людина споживає у середньому 101 кг хліба. Тобто на рік в Україні випікається приблизно 4,6 млрд кг. Разом з тим статистика свідчить, що у нас виробляється всього лише 1,8 млрд кг. Але браку хліба нема. Виходить, решта - а це більше половини - просто випікається у «тіні», - цитує Бродського ЛІГАБізнесІнформ.
Під час зустрічі пекарі також поскаржилися на нечесну конкуренцію. Хлібозаводи, які платять всі податки і виплачують працівникам повністю офіційні зарплати, опиняються у нерівних умовах з тими пекарнями, у яких виробництво оформлене на кілька приватних підприємців.
«Як може виробник, який платить «білу» зарплату і всі податки, конкурувати з пекарнею, де стоять 6 ліній і кожна із них оформлена на окреме ПП на спрощеній системі оподаткування?», - зазначив урядовий уповноважений.
Найбільш «тінізовані» ринки праці у хлібопекарській галузі, за даними виробників, у Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській областях. Зокрема, частка неврахованого у Держкомстаті виробництва у Закарпатській області сягає 90%, у Тернопільській - 86%, в Івано-Франківській - 76%.