В Україні не відкрили жодної кримінальної справи після публікації «Панамського архіву»
В Україні не відкрили жодної кримінальної справи щодо використання офшорів, згадуваних в так званому «Панамському архіві». Про це сказано у доповіді Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ), опублікованій на офіційному сайті.
Наприкінці звіту зазначено, що у «Панамському архіві» були згадані колишні або нинішні лідери десяти держав, і у семи з них за результатами журналістського розслідування не було створено жодних комісій за виявленими фінансовими порушеннями. У їх числі згадані Саудівська Аравія, Катар і Україна.
В цілому, за даними ICIJ, публікація «Панамського архіву» привела до проведення щонайменше 150 допитів, перевірок або розслідувань на державному рівні в 79 країнах світу. Урядові структури стверджують, що завдяки «Панамському архіву» їм вдалося повернути або заарештувати в сумі близько $110 млн, з них $80 млн - у Колумбії, і $20 млн - у Мексиці.
Публікація даних про офшори привела і до політичних наслідків: в Ісландії, Вірменії, Іспанії, Австрії та Уругваї після «Панамського архіву» у відставку подали міністри, керівники державних банків та інші високопосадовці.
Крім того, після публікації «Панамського архіву» по всьому світу закрилися дев’ять офісів фірми Mossack Fonseca. Компанію також оштрафували майже на $500 тис.
Як відомо, в опублікованих 3 квітня і 9 травня документах міжнародного журналістського розслідування говорилося про причетність світових лідерів і знаменитостей до схем з відмивання грошей і уникнення оподаткування.
Нагадаємо, у Національному антикорупційному бюро заявили про відмову розслідувати згадки з «панамського архіву» відносно продажу кондитерського бізнесу Петра Порошенка, наголосивши, що розслідування справи проти чинного президента не входить до їхніх повноважень.
У Генеральній прокуратурі України заявили, що попередньо вивчили матеріали розслідування, однак не побачили в них ознак правопорушення.