В Україні перших префектів призначать до квітня 2016 року

СуспільствоОксана Руда, 26 серпня 20158360
Геннадій Зубко

До 1 квітня 2016 року в Україні відбудуться перші призначення префектів, введення яких передбачають зміни до Конституції України щодо децентралізації влади. Окрім цього, планується створити кадровий резерв зі 100 перфектів. 

Про це 26 серпня під час засідання Цільової команди реформ з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики, заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, передає Інтерфакс.

Він також зазначив, що згідно з проектом, перші призначення на посади префектів областей у всіх областях здійснюватиметься з відбором кандидатур на конкурсній основі до 1 квітня 2016 року.

«Ми закладаємо нові принципи кадрової політики в державі. Формування кадрового резерву забезпечить відбір і підготовку професійних, відповідальних людей, які потім будуть призначені префектами на місця», – зазначив Зубко.

Віце-прем'єр вважає, що з введенням системи префектів в державі оновиться форма управління на місцях.

«Обласні державні адміністрації, які в останні роки викликають роздратування місцевих громад і, чесно кажучи, не можуть швидко і ефективно реагувати на сучасні виклики, мають бути замінені сучасними структурами управління», – додав він.

Зубко вважає, що з ухваленням законів «Про державну службу України» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», наявність кадрового резерву дозволить наповнювати префектури, а також нові органи місцевої влади – виконавчі комітети рад.

«Децентралізація – це передача повноважень з центру на місця. Проте ці повноваження мають отримати професійні, підготовлені управлінці з сучасним мисленням і баченням розвитку свого регіону. Ввівши нову систему префектів, ми робимо наступний крок у реформі місцевого самоврядування і відкриваємо шлях для приходу до влади таких менеджерів, управлінців», – сказав міністр.

Як повідомляв раніше президент України Петро Порошенко, у префектів буде менше повноважень, ніж у голів обласних державних адміністрацій.

Проект закону «Про префектів» передбачає зокрема, що основними функціями префектів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці є здійснення нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та посадовими особами місцевого самоврядування; координація діяльності територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, здійснення нагляду за дотриманням ними Конституції та законів України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук