В Україні планують розпочати виробництво вертольотів

Економіка28 лютого 20117

ВАТ "Мотор Січ" планує залучити Вінницький авіазавод для створення в Україні повноцінного виробництва вертольотів. Потенційними покупцями цієї машини називають державні відомства. На "Мотор Січ" давно виношують цю ідею: ми постачаємо двигуни для вертольотів по всьому світу, але власних вертольотів в Україні поки немає.

Помічник голови Вінницької обладміністрації Ірина Кравченко повідомила ЗМІ про можливе поновлення в найближчому майбутньому роботи на авіазаводі у Вінниці. Посилаючись на губернатора Миколу Джигу, чиновник розповіла про плани розташованого в Запоріжжі ВАТ "Мотор Січ", задіяти у своєму виробництві потужності підприємства, що простоює, повідомляє ТСН.

За інформацією Вінницької ОДА, це питання керівництво ВАТ "Мотор Січ" вже погодило з місцевою владою, про що підписаний протокол намірів. "Є всі перспективи відновити виробництво на авіазаводі. На базі підприємства буде збиратися техніка для авіаційної промисловості. Наш завод має всі дозволи і фахівців", - цитують слова Миколи Джиги в обладміністрації.

Державне підприємство "Вінницький авіаційний завод" засноване в 1961 році, спеціалізується на ремонті і сервісному обслуговуванні легкомоторної авіації загального призначення: літаків Ан-2, Як-18Т, Як-52, вертольотів Ка-26, Мі-2 та їх агрегатів, а також допоміжної силової установки РУ 19А-300. Минулого року Кабмін позначив це підприємство серед тих, кому буде надаватися грошова допомога.

Водночас, Ірина Кравченко говорить про те, що у заводу в майбутньому відкриється друге дихання, оскільки підприємство перейде під управління ВАТ "Мотор Січ". За словами чиновника, відомий виробник авіаційної техніки на потужностях у Вінниці запустить виробництво вертольотів. У самому "Мотор Січ" також підтвердили свої наміри випускати у Вінниці вертольоти. Але коментувати деталі майбутньої співпраці з місцевим авіазаводом відмовилися, посилаючись на те, що плани ВАТ щодо державного підприємства ще не були погоджені з усіма контролюючими його відомствами та міністерствами.

Варто зазначити, що "Мотор Січ" вже давно не дає спокою ідея створення в Україні повноцінного виробництва вертольотів. "Тоді як ми постачаємо двигуни для вертольотів по всьому світу, власних вертольотів в Україні немає. Це нонсенс", - заявляв раніше В'ячеслав Богуслаєв.

Він також розповідав, що фахівці "Мотор Січ" розробили проект багатоцільового вертольота середнього злітною масою 4,5-5 т. Основними потенційними покупцями цієї машини Богуслаєв називав передусім підприємства держсектора і державні відомства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук