В Україні планують скоротити максимальний рівень пенсій

Економіка16 лютого 20112

Уряд готовий внести низку коректив у проект концепції пенсійної реформи, заявляє віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

"Альтернативи проведення пенсійної реформи в Україні сьогодні немає. Ми обов'язково маємо проводити пенсійну реформу і що швидше, на мою думку, то краще", - сказав він, виступаючи в середу під час парламентських слухань з приводу проведення пенсійної реформи в Україні, пише «Інтерфакс-Україна».

При цьому він наголосив, що уряд готовий внести низку коректив до розробленої концепції проведення пенсійної реформи.

С. Тігіпко повідомив, що відповідну пропозицію із внесення деяких змін до концепції пенсійної реформи обговорювали зокрема і з прем'єр-міністром Миколою Азаровим, і глава уряду сприйняв такі пропозиції.

За словами С. Тігіпка, під час обговорення було запропоновано під час введення обмежень на рівень максимальних пенсій встановити таке обмеження в розмірі 12 мінімальних пенсій. При цьому запропоновано, щоб ця норма поширювалася не лише на новопризначені пенсії, але і на пенсії, які були призначені раніше, до проведення пенсійної реформи - на всіх пенсіонерів, які проживають в Україні. За словами С. Тігіпка, відповідну пропозицію було озвучено на всіх зустрічах, які проводила робоча група з формування концепції пенсійної реформи.

"Тому я вважаю, що таку пропозиція ми б сприйняли в Кабінеті Міністрів України. Більше того, я вважаю, що максимальний рівень пенсії не повинен перевищувати 10 мінімальних пенсій", - наголосив він.

Наступною пропозицією є пом'якшення норми про введення вислуги років для військових службовців. За його словами, в уряді вважають за необхідне зробити це протягом 10 років - шести місяців на рік.

Віце-прем'єр зазначив, що те ж саме стосується і державних службовців - чоловіків. "Ми пропонували з 2013 року для них пенсійний вік продовжувати на два роки. Але зараз наша пропозиція: щоб ми могли це зробити з 2014 року протягом чотирьох років - щоб кожен рік додавати по шість місяців", - сказав він.

С. Тігіпко повідомив також, що було запропоновано дозволити для визначення розміру пенсії до 1 січня 2016 року враховувати заробітну плату за період до 2000 року. Він не виключив, що цей період може бути продовжено ще на п’ять років, до 2005 року.

Також уряд погоджується з можливістю поширити пільги, що стосуються разових виплат під час виходу на пенсію, на працівників педагогічної сфери, медицини, соціальних працівників.

За його словами, доцільним уряд вважає і необхідність чітко визначити дату введення другого рівня пенсійної системи. "Ми вважаємо, що це можна було б зробити з 1 січня 2013 року, повністю запровадити другий рівень пенсійної системи, який надав би можливість повністю звести персоніфіковані рахунки стосовно тих категорій населення, які вже сьогодні визначені нашим законодавством", - сказав С. Тігіпко.

За словами віце-прем'єра, в уряді вже порахували необхідні видатки. "Можу сказати, що для економіки це буде надзвичайно важливим і цікавим кроком, і для людей це буде цікавим кроком, тому що гроші належатимуть виключно їм", - сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук