В Україні прийняли закон про електронну комерцію

СуспільствоОксана Руда, 3 вересня 201516631
В Україні прийняли закон про електронну комерцію
фото ІТС.ua

У четвер, 3 вересня, народні депутати Верховної Ради прийняли в другому читанні перший в історії України закон №0957, що регулює онлайн-комерцію, зокрема, інтернет-торгівлю і використання електронних грошей. «За» законопроект проголосували 235 нардепів.

Ініціатором цього законопроекту є народний депутат Ольга Белькова, яка раніше була керуючим партнером EastLabs.

Основна мета законопроекту – визнати електронні угоди нарівні з письмовими документами. Іншими словами, така угода буде дорівнює за правовими наслідками всім іншим способам укладання угоди. Коли електронна угода (коли покупець бачить публічну оферту на сайті магазину, замовляє і оплачує товар) визнана в окремому законі, онлайн-торгівлі буде простіше спілкуватися з органами влади (наприклад, з податковою, вести справи в судах).

Текст законопроекту дає визначення таких явищ, як «електронна угода» («дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав, пов'язаних з використанням ІКТ-систем»), «електронне повідомлення», «інтернет-магазин» (спосіб для реалізації товару шляхом електронної угоди) і так далі.

У статті 11 розділу III законопроекту є положення про те, що покупець повинен отримати підтвердження електронної угоди у вигляді електронного документа, квитанції, товарного або касового чека, талона або іншого документа. У чеку повинна міститися така інформація, як: ім'я продавця, його адресу і порядок прийняття претензій до товару, гарантійні зобов'язання.

Закон також приписує укладати всі угоди в онлайні з використанням «одноразового ідентифікатора» – цифро-літерного коду, який надсилається покупцеві на пошту або мобільний і використовується для верифікації угоди.

Нагадаємо, цьому законопроекту вже кілька років, він розроблявся за допомогою та участю представників ринку електронної торгівлі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук