В Україні стартує реформа екстреної медицини

В Україні стартує реформа екстреної медицини
фото УНІАН
Екстрена медицина

Міністерство охорони здоров'я почало розробку курсів для працівників екстрених служб. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський під час щотижневої прес-конференції МОЗ, пише LB.ua.

«Пожежники, поліцейські, співробітники екстрених служб, які першими прибувають на місце події, повинні передусім не розставляти конуси, а надавати допомогу, якщо ситуація дозволяє зробити це. Ті курси, які вони зараз проходять, не відповідають міжнародним стандартам надання допомоги немедиками. Тому ми розробляємо короткострокові курси за участю зарубіжних викладачів», - повідомив Лінчевський.

У планах МОЗ також поліпшити роботу диспетчерської системи з можливістю стежити за пересуванням швидкої і найбільш раціонально складати маршрути і відсіювати непрофільні дзвінки. Міністр заявив і про створення кол-центру - безкоштовного, конфіденційного сервісу, в який можна буде звернутися по пораду лікаря.

«Ми будемо звертати увагу на професійний рівень працівників: розробляють програми для перенавчання фельдшерів, лікарів, парамедиків і водіїв швидкої допомоги. Навчання парамедиків триватиме 3-4 роки і прирівнюватиметься до рівня бакалаврату. Водій швидкої повинен стати повноцінним членом медичної команди: його підготовка повинна тривати мінімум 3 тижні, включаючи практичну частину», - повідомив заступник міністра.

Олександр Лінчевський так само заявив про створення цілодобових відділень швидкої допомоги при лікарнях. «Зміни не відбуваються в міністерстві. Без бажання поліпшити систему з боку лікарів і працівників швидкої в нас нічого не вийде», - резюмував заступник міністра.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук