В Україні узаконили «самобуди»

Вступив в дію закон про безоплатне оформлення права власності на самовільно зведені будинки

ЕкономікаІрина Данилів, 27 травня 201548293
В Україні узаконили «самобуди»

Сьогодні вступив в дію закон про безоплатне оформлення права власності на нерухоме майно, побудоване до 2011 року без дозволу на будівництво.

Як повідомляється на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, закон передбачає можливість введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, а також споруд сільськогосподарського призначення I і II категорії складності, побудованих у період з 1992 до 2011 року.

«Порядок дає можливість досягнути основної мети Закону України – оформлення прав власності на нерухоме майно, що належить громадянам, побудоване у попередні роки», - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовський.

У міністерстві зазначають, що абсолютна більшість приватних будинків, які планується ввести в експлуатацію за цим порядком, мають площу до 300 кв. м. Крім того, згідно з повідомленням, до 31 грудня 2015 року приймати в експлуатацію такі об'єкти будуть органи державного архітектурно-будівного контролю безоплатно. Відповідне рішення має бути ухвалене за результатами технічного обстеження протягом 10 днів від дня подання заяви власником земельної ділянки, на якій розташований об'єкт.

Технічне обстеження індивідуальних житлових будинків загальною площею до 300 кв. м. проходитиме за спрощеною процедурою під час технічної інвентаризації об'єкта одним сертифікованим спеціалістом з технічної інвентаризації.

Протягом двох днів на офіційному сайті Мінрегіону буде розміщена детальна інструкція щодо практичної реалізації процедури прийняття в експлуатацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук