В Україні від початку року розікрали залізничного майна на ₴19 млн

«Укрзалізниця» попередила, що такі дії становлять небезпеку для руху поїздів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 1 листопада 20173970
В Україні від початку року розікрали залізничного майна на ₴19 млн
фото 5 канал
Найбільше розкрадань відбувається на Запоріжжі та Дніпропетровщині

У зв’язку з масовими розкраданнями пристроїв управління рухом поїздів, «Укрзалізниця» звернулася до правоохоронців з проханням посилити контроль за дотриманням законодавства.

«ПАТ “Укрзалізниця” продовжує зазнавати збитків через крадіжки пристроїв сигналізації, централізації та блокування та зв’язку. Так, за 9 місяців 2017 року зафіксовано 1613 випадків навмисного пошкодження та розкрадання цих пристроїв на загальну суму майже 19 млн грн. Товариство закликає правоохоронні органи посилити контроль за дотриманням громадянами законодавства України та звернути увагу на пункти прийому металобрухту, які приймають елементи залізничної інфраструктури», – повідомила прес-служба компанії в середу, 1 листопада.

В «Укрзалізниці» наголосили, що критичною залишається ситуація на території Дніпропетровської та Запорізької областей. На території двох цих областей сторонні особи викрали пристроїв залізничної автоматики значно більше, ніж в інших регіонах – 61% випадків розкрадання від загальної кількості на загальну суму 10 млн грн. Найбільше зловмисники розкрадають та пошкоджують прилади автоматики з релейних шаф та колійних ящиків (реле, трансформатори тощо), дросель-трансформатори, дроти повітряних ліній зв’язку, кабелі.

У повідомленні зазначається, що «Укрзалізниця» та її регіональні філії неодноразово зверталися до правоохоронних органів з проханням активізувати роботу із запобігання зазначеним злочинам. «Однак такі факти, коли впродовж однієї доби на одному залізничному об’єкті фіксується по кілька втручань сторонніх осіб, очевидно, свідчать про неналежну реакцію правоохоронних органів», – констатували в компанії.

Крім того, в компанії додали, що почастішали проникнення в службово-технічні приміщення. Наприклад, наприкінці вересня на блокпості 194 км регіональної філії «Придніпровська залізниця» невідомі особи газозварювальним обладнанням розрізали нижню частину вхідних металевих дверей поста електричної централізації та викрали 51 прилад аварійно-відновлювального запасу (трансформатори, реле та блоки різних типів). На початку жовтня аналогічні випадки зафіксовані на блокпостах 83 км та 93 км тієї ж регіональної філії – невідомі особи пошкодили вхідні двері колійних постів електричної централізації, викрали 7 приладів різних типів.

«Такі проникнення до постів електричної централізації, крім завдання матеріальних збитків, безпосередньо загрожують безпеці руху поїздів і можуть призвести до непередбачуваних наслідків», – наголосили в «Укрзалізниці».

Зважаючи на масштабність проблеми, серйозність наслідків та передбачену законодавством кримінальну відповідальність, «Укрзалізниця» закликала правоохоронців запобігти розкраданню пристроїв управління рухом поїздів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук