В Україні вирощуватимуть морозостійкі їстівні фісташки з Узбекистану
Аграрії стверджують, що вирощування цих дерев стало можливим завдяки глобальному потеплінню
Українські садівники готуються до весняної посадки морозостійкої їстівної фісташки. Вони переконані, що це дерево має бути широко розповсюджене в Україні та Молдові. Про це повідомив сайт аграрних новин «Куркуль».
Як зазначається, фахівець із закладки лісосадів Валерій Го повідомив, що до Україні нещодавно привезли саджанці високогірної фісташки з Узбекистану. «Високогірна фісташка точно витримує температуру до -30 градусів, любить світло, не любить сильного зволоження», — написав він на своїй сторінці у Facebook.
За словами спеціаліста, плодоносити фісташки починають на 7-8 рік. Одне дерево може давати близько 25 кг очищених горіхів за сезон.
Фісташки вважають одними з найкращих горіхів, бо 80-90 % фісташок (смажені і солоні) споживають як закуску чи снек. Несмажені, лущені фісташки мають солодкий смак і широко використовуються в кулінарії.
Раніше директорка Академії горіхівництва, співзасновниця Української горіхової асоціації Олена Івченко повідомляла, що через зміну місць зростання горіхів, пов'язану з глобальним потеплінням клімату, зовсім скоро виробники горіхів зможуть вирощувати в Україні мигдаль, пекан (близький родич волоського горіха з південно-центральної Північної Америки) і фісташки.