В Україні вперше офіційно продали квартиру за криптовалюту

Сума угоди еквівалентна $60 тис.

ЕкономікаАндрій Стець, 26 вересня 201746490
Продавець і покупець завізували контрактний намір, на підставі якого криптовалюту перевели на депозит

В Україні вперше офіційно уклали угоду з купівлі нерухомості за криптовалюту. Про це повідомили в Державному агентстві з питань електронного уряду, інформує AIN.UN.

Як повідомляється, це перша електронна трансатлантична угода з обміну нерухомості на криптовалюту Etherеum з використанням смарт-контракту блокчейна Etherеum. Сума угоди в еквіваленті - 60 тис. доларів США. Супроводжувала угоду юридична фірма «Юскутум».

Господар квартири, який проживає в Нью-Йорку, продавав квартиру у Києві через представника. Власником криптовалюти виступила американська компанія Velton/Zegelman, платформою для угоди став стартап Propy у Кремнієвій долині. Столичну квартиру поміняли на суму в криптовалюти згідно з договором міни, уклавши смарт-контракт.

Перед тим, як укласти угоду через блокчейн, сторони уклали смарт-контракт. Адреса смарт-контракту відображається в договорі, який вноситься безпосередньо до реєстру нерухомості і в блокчейн Etherеum.

Продавець і покупець на платформі Propy завізували контрактний намір, на підставі якого криптовалюту перевели на депозит.

Після цього юристи підготували необхідні документи по угоді купівлі-продажу, були замовлені акти оцінки нерухомості, виписані довіреності сторонам, також проведена нотаріальна угода.

Після внесення до реєстру змін в праві власності з нього отримали виписку. Її, в свою чергу, завантажили в систему, що дало можливість розблокувати смарт-контракт і перевести продавцеві потрібну суму.

«В майбутньому кожна людина у будь-якій країні світу зможе купувати нерухомість в будь-якій країні в електронній формі в режимі 24/7, і при цьому всі дані по угоді будуть записані в блокчейн. Покупець отримає електронний сертифікат права власності, який буде надійно захищений технологією блокчейн. Весь процес угоди буде автоматизовано смарт-контрактом», – вважають в «Юскутум».

Близько місяця тому в США відбулася угода купівлі будинку за біткоіни. Про першу успішну операцію з продажу житлової нерухомості за криптовалюту в Данії в 2016 році оголосив блокчейн-стартап Coinify.

Зауважимо, що 22 вересня в Національному банку України заявили, що не можуть визнати криптовалюти валютою і попередили про ризики шахрайств.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук