В Україні забагато прокурорів, натомість замало суддів та юристів, — комісія Ради Європи

Комісія Ради Європи з питань ефективності правосуддя прозвітувала, що в Україні бракує юридичних кадрів та замалі витрати на правосуддя

В Україні один з найменших бюджетів на правосуддя

Система правосуддя, що діє в Україні, має здебільшого негативні показники серед усіх держав-членів Ради Європи.

Як пише «Європейська правда» з посиланням на дані звіту Європейської комісії з питань ефективності правосуддя, Україна лишається серед країн з найнижчим в Європі бюджетом на судову систему – 8,1 євро на душу населення, що увосьмеро нижче за середній показник по Європі. Менше ніж Україна на правосуддя витрачає лише Азербайджані (7,8 євро), який традиційно критикують за неприйнятне ставлення до принципів правосуддя.

У порівнянні з 2014 роком витрати на правосуддя України в гривнях зросли, але в євро – впали через девальвацію національної валюти.

Української юриспруденція значною мірою фінансується коштом судових зборів (37%, що вдвічі більше за середній європейський показник).

Бюджет на безоплатну правову допомогу – також серед найнижчих, Україна поступається лише Азербайджану та Албанії. При цьому показник України (16 євроцентів на особу) в 40 разів нижчий за середній на європейському континенті.

Наголошується, що за низького фінансування системи, в країні рекордно роздута прокуратура. Навіть після реформи прокуратури – 24 прокурори на 100 тисяч людей. Більше (25) – тільки в Росії. При цьому кількість суддів в Україні менша за середньоєвропейську (14 проти 21 на 100 тисяч мешканців).

У Раді Європи вказали також на брак юристів, бо в Україні їх удвічі менше від середнього показника в Європі, та на низьку частку жінок серед прокурорів та юристів загалом.

Аналіз охопив системи юстиції 47 країн (всіх держав РЄ крім Ліхтенштейну і Сан-Марино, а також Ізраїлю та Марокко, які добровільно доєдналися до цієї роботи). Підрахунки зробили за спільною методикою, котра дозволяє порівняти окремі показники різних європейських держав. Звіт базується на підсумкових даних 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук