В Україні запустили пілотний університетський курс з планування велоруху

У лютому 2025 року в системі української вищої освіти вперше запустили академічний навчальний курс «Планування та організація велосипедної мобільності». Його вивчатимуть студенти Національного транспортного університету, курс напрацювали разом із ГО U-Cycle («Асоціація велосипедистів Києва») і командою Bike City, повідомляє «Освіторія».
Курс розрахований на студентів-магістрів університету, він складається з лекцій та практичної частини. Студенти навчаться розробляти стратегічні документи планування веломережі, проводити велоаудит вулично-дорожньої мережі та облаштування велосипедного руху. Практична частина передбачає проєкт із плануванням велосипедної мережі в конкретній громаді.
На курсі вивчають такі теми:
- роль велотранспорту для сталого розвитку міст і громад,
- історію велосипедної мобільності,
- стратегічні документи від європейської велостратегії до велоконцепцій українських громад,
- державні будівельні норми і стандарти України,
- різноманітні форми велосипедного руху від велодоріжок до вулиць спільного руху,
- види веломаршрутів і веломереж,
- велосипедну логістику і використання вантажних велосипедів,
- мультимодальність та інтеграцію велосипеда з іншими видами транспорту,
- вплив велоінфраструктури на безбар’єрність,
- значення велосипедної мобільності для відбудови та євроінтеграції України,
- а також промоцію велотранспорту.
Курс має на меті підготувати транспортних інженерів і планувальників веломобільності в містах і громадах. Автори зазначають, що в Україні критично бракує таких фахівців на регіональному рівні.
Дистанційне навчання стає все актуальнішим для сучасних школярів. Та щоб воно було ще й ефективним, слід обирати школу, яка пропонує гнучкий графік, індивідуальний підхід та новаторські методики. Саме це пропонує найбільша дистанційна школа «Оптіма». Отримайте демодоступ та забезпечте своїй дитині якісну освіту без компромісів.
За даними Держстату, велосипед є в половині домогосподарств України. Він є ефективним транспортом на дистанції до 5-10 кілометрів, зручним засобом пересування у межах населених пунктів і громади. Розвиток велосипедної інфраструктури підвищить безпеку руху і дасть змогу громаді вирішити багато завдань, пов’язаних із пересуванням мешканців. Тому вже чимало громад при плануванні інфраструктури включають у проєкти велодоріжки.