В Україні запустили портал з відстеження руху бюджетних коштів

Проект «Відкритий бюджет» допоможе відстежувати доходи і видатки держбюджету, а також його виконання

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 17 вересня 20182280

Виконувачка обов’язків міністра фінансів Оксана Маркарова у понеділок, 17 вересня, презентувала у Міністерстві фінансів проект відкритих даних «Бюджет для громадян», який дозволить бачити всю фінансову інформацію, яка стосується державного бюджету України, а також бачити статистику безробіття та низку іншої фінансової інформації.

«Ми розпочинаємо наступний проект – відкритий бюджет, чи бюджет для громадян. Ми знаємо у дискусіях з усіма нашими користувачами порталу, що громадяни хочуть знати не лише про видатки, але і про всі інші частини бюджету. Наприклад, про доходи. Бюджет для громадян відкриє 100% фінансової інформації в Україні», – сказала Маркарова, яку процитувала агенція «Укрінформ».

Завдання проекту – показати всі стадії бюджетного процесу: планування, виконання та аналіз. Наразі на порталі openbudget.gov.ua можна простежити показники виконання бюджету 2018 року, – структуру доходів і видатків, рівень виконання бюджету. Уся інформація оновлюється щомісячно.

За словами Маркарової, проект «Бюджет для громадян» відкрили до третьої річниці створення єдиного веб-порталу використання публічних коштів e-data.gov.ua.

«15 вересня три роки тому ми запустили портал... Проект e-data – приклад того, як повинна просуватись реформа, спільно з громадським суспільством, парламентом, урядом. На сьогоднішній день портал пройшов багато метаморфоз і це найбільший портал публічних даних в Україні. 19 000 користувачів порталу (щоденно), і ми витримуємо будь-яке навантаження, запрошуємо всіх користуватися порталом», – сказала виконувачка обов’язків міністра фінансів.

Вона додала, що наразі на порталі опубліковані 34,5 млн договорів. Маркарова наголосила, що портал e-data.gov.ua працює безперервно та безкоштовно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук