В Україні зменшили кількість дозвільних процедур у будівництві з 93 до 23

Економіка15 січня 20113

Прийнятий 14 січня Верховною Радою Закон «Про регулювання містобудівної діяльності» стимулюватиме відновлення будівельної галузі і сприятиме здешевленню житла, заявив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі віце-прем'єра, документ був розроблений урядовою робочою групою на чолі з Тігіпком спільно з Українською будівельною асоціацією та подано на розгляд парламенту 2 грудня 2010 року.

"Прийняття цього закону означає, що вже найближчим часом, після його підписання Президентом, будівельна галузь Україна отримає потужний стимул для розвитку. Адже цим законом кількість дозвільних процедур у будівництві зменшується з 93 до 23 (з яких інвестор робить лише дев'ять), а термін отримання всіх необхідних рішень для початку будівельних робіт скоротиться з півтора року до двох-трьох місяців. Крім того, зонування території дозволить уникнути зайвих питань про стратегічні плани розвитку міст та інших населених пунктів: забудова буде прозорою і комплексної ", - підкреслив С. Тігіпко.

На думку віце-прем'єра, з урахуванням швидкого темпу впровадження реформ в будівельній галузі, ефекту від прийнятого парламентом закону можна очікувати вже до кінця поточного року.

"Нам вдалося викоренити до 90% корупційних схем, які були закладені в процесі підготовки до будівництва і потім лягали важким тягарем на вартість квартир. Близько третини собівартості житла сьогодні складають хабарі. Ми ліквідували більшість можливих прогалин, і тому можемо очікувати, що нове житло стане, щонайменше, на третину доступнішими для наших громадян ", - зазначив чиновник.

Крім того, на переконання Тігіпка, особливо сильний імпульс вже в цьому році відчують і суміжні з будівництвом галузі - виробники будматеріалів, меблів, металургії. Також очікується підвищення попиту на будівельні спеціальності на ринку праці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук