У Києві звільнять усіх працівників інституту, відповідального за друк шкільних підручників
Причиною такого кроку став зрив термінів друку підручників
Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич заявила про зміну системи та підходів до експертизи та друку шкільних підручників. Зокрема, на засіданні уряду в середу, 29 серпня, вона повідомила, що через зрив друку підручників буде звільнено усіх працівників Інституту модернізації змісту освіти, а сам інститут реорганізують і наберуть нових працівників на конкурсній основі.
«Перший крок – аудит і реорганізація Інституту модернізації змісту освіти», - сказала вона й додала, що аудит триватиме з 4 вересня до 5 жовтня. Також буде звільнено всіх працівників інституту, а саму установу повністю реорганізують. Далі нових працівників наберуть за конкурсом, переказала слова Лілії Гриневич агенція «Інтерфакс-Україна».
Такі плани стали результатом зриву термінів друку підручників. Перші підручники мали бути в школах до 1 вересня. Втім, тепер терміни посунули на місяць вперед. За словами Гриневич, це сталося, зокрема, у зв'язку з поганою експертизою Інституту модернізації змісту освіти.
«Ми не можемо, як міністерство, допустити до друку підручники з історії України для 10 класу і 5 класу, у деяких з яких присутня абсолютно радянська історіографія. Підручники з громадянської освіти відправили на доопрацювання. Ми не можемо допустити, щоб подібні підручники потрапили в українські школи. Краще ми на них ще почекаємо», – пояснила міністерка, яку процитувала «Українська правда».
При цьому процедуру експертизи підручників передадуть Науково-методичному центру з питань якості освіти.
За словами Гриневич, міністерство планує, що в подальшому всі експерти проходитимуть спеціальне навчання, експертизу кожного підручника проводитимуть кілька експертів, у яких буде гідна зарплата, буде визначено низку необхідних критеріїв для підручників, а саму платформу для експертизи буде автоматизовано. Експерт відповідатиме за якість експертизи, а оцінка експертів буде максимально конкретизованою.
Крім того, Міносвіти планує до 2020 року розділити процедури закупівель макетів підручників і тендери на їх друкування, для того щоб уникнути конфлікту інтересів під час доступу до поліграфічних потужностей.