В УПЦ МП відмежувалися від вірян, які у Києві співали гімн царської Росії

В УПЦ МП відмежувалися від вірян, які у Києві співали гімн царської Росії
УПЦ (МП) заявила, що не благословляла вірян співати «Боже, царя храни!» під Софією Київською

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що не причетні до мітингу 17 липня, під час якого віруючі співали гімн царської Росії на Софіївській площі в Києві. Про це повідомив Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП).

«Українська православна церква немає жодного відношення до цього політичного заходу. Жоден клірик УПЦ не брав у ній участі та не надавав її учасникам благословення на подібні політичні акції», – сказано у повідомленні.

В УПЦ (МП) зазначили, що Священний синод УПЦ в своєму рішенні від 11 листопада 2008 року визначив, що жодна хресна хода, – чи всеукраїнська, чи організована місцевими єпархіями, парафіями або монастирями – не може проходити під політичними гаслами або бути присвячена подіям політичного життя.

«Неприпустимим є поєднання релігійної символіки та політичних гасел, а зібрання громадян під стінами Київської Софії 17 липня ні в якому разі не можна називати хресною ходою», – прокоментували в УПЦ (МП).

«Ця дешева провокація була здійснена з метою дискредитації УПЦ. Про це свідчить той факт, що провокатори вільно себе почували в центрі міста, позуючи під фото- та відеокамерами», – додали представники церкви.

Нагадаємо, у неділю, 17 липня, в Києві біля Софії Київської зібралися віряни Московського Патріахату, які вигукували «Пусть воскреснет вторая Россия!» і співали «Боже, царя храни!», тримаючи в руках зображення та ікони Миколи ІІ.

Як відомо, УПЦ (МП) організувала хресну ходу «за мир та спокій в Україні» двох колон вірян – зі Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині та з Почаївської лаври на Тернопільщині. Колони мають прибути до Києва на спільний молебен в Києво-Печерську лавру 27 липня. Під час ходи в Харкові в учасників були помічені георгіївські стрічки і зображення російського царя Миколи другого.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що вбачає в проведенні хресного ходу, який організував Московський патріархат, ризики дестабілізації ситуації в Україні.

Міністр МВС України Арсен Аваков заявив, що церква Московського патріархату має повне право організовувати подібні акції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук