В уряді визнали, що мораторій на експорт лісу виявився неефективним

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 8 вересня 20178371

Мораторій на експорт лісу-кругляка не приніс для деревообробної промисловості зрушень, афішованих окремими політичними силами, заявила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єрка визнала, що з ухваленням Верховною Радою рішення про мораторій на вивезення лісу-кругляка Україна порушила Угоду про асоціацію з ЄС.

«Хоча, якщо подивитися на результати дії мораторію, то я не бачу тих широко афішованих деякими популістами зрушень у деревообробній промисловості, які нібито мали би статися», – зазначила Климпуш-Цинцадзе в інтерв’ю «Європейській правді».

«Та й експорт кругляка, не будемо приховувати, також не припинився – просто зараз він ведеться контрабандою під видом інших лісоматеріалів», – констатувала вона.

Зараз, за її словами, триває робота з вирішення цієх проблеми.

«В Раді є законопроект, погоджений з європейськими партнерами та підтриманий урядом, який пропонує вирішення проблеми. Він мав би бути розглянутий комітетом, але, на жаль, деякі колеги-депутати не визнають або не розуміють, що Україна ратифікувала угоду і що положення міжнародних угод мають навіть вищу силу, аніж національне законодавство», – сказала віце-прем’єр.

Вона розповіла, що зараз уряд готує стратегію системних змін у лісовій галузі, щоби відповісти на екологічні занепокоєння депутатів.

Варто зазначити, що скасування заборони на експорт лісу-кругляка залишається однією з ключових вимог ЄС до України. У ЄС вважають такі норми дискримінаційними.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук