Вартість проїзду у львівському електротранспорті планують підвищити в квітні

Мінімальний економічно обґрунтований тариф становить 5 грн

ЕкономікаІрина Рєвунова, 23 лютого 201826596
Вартість проїзду у львівському електротранспорті планують підвищити в квітні
фото TFA
Тариф у 3 грн виявився економічно не обґрунтованим

З 1 квітня у Львові планують підвищити вартість проїзду у трамваях і тролейбусах. Новий тариф у проекті рішення виконавчого комітету Львівської міськради, оприлюдненому на сайті ЛМР, не вказаний. Однак за розрахунками ЛКП «Львівелектротранс», мінімальний обґрунтований тариф мав би становити 5 грн.

«ЛКП «Львівелектротранс» за 2017 рік за фінансовими результатами понесло збитки в сумі 157,8 млн грн, що на 96,6 млн грн більше аналогічного періоду минулого року», – мовиться в обґрунтуванні до проекту рішення виконкому.

При цьому зазначається, що затверджений у вересні 2017 року тариф у 3 грн за загальний квиток не відповідає відшкодуванням за перевезення пільговиків.

«Зазначені причини зумовлюють постійну нестачу обігових коштів, а, отже і сум коштів на всі види технічного обслуговування та ремонтів рухомого складу, колії, контактної мережі. Збитковість господарської діяльності не дозволяє впроваджувати заходи з енергозбереження, сучасні системи обліку пасажирів та збору оплати за проїзд, оновлювати інфраструктуру та рухомий склад, підвищувати кваліфікацію персоналу, – зазначено в документі «Львівелектротрансу». Внаслідок цього значно знижується показник графічності руху, рівень безпеки пасажироперевезень та зростає невдоволення мешканців міста якістю наданих послуг, та відповідно, зростають перевезення іншими видами транспорту».

Відтак, на сайті ЛМР оприлюднений проект рішення виконкому про підвищення вартості загальних і студентських разових квитків на електротранспорт, а також вартості перевезення багажу.

При цьому тариф, який планують встановити на проїзд в електротранспорті Львова з 1 квітня 2018 року, у проекті рішення не вказаний. Однак в обґрунтуванні «Львівелектротрансу» зазначається, що мінімальний економічно обґрунтований тариф мав би становити 5 грн, а розрахунковий нормативний тариф 5,51 грн.

Однак, враховуючи минулорічний досвід підвищення тарифів на проїзд в електротранспорті, коли попри економічно обґрунтований тариф у 4,5 грн вартість проїзду підвищили лише до 3 грн за загальний і 1,5 грн за пільговий квиток, можна припускати, що і зараз тариф зросте лише на 1 грн – до 4 грн за загальний квиток (і 2 грн за пільговий, відповідно).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук