Ватикан заборонив зберігати вдома прах близьких

СвітЮлія Поліковська, 25 жовтня 20165840
Ватикан заборонив зберігати вдома прах близьких

Прах католиків після кремації більше не можна буде розвіювати, ділити між близькими або зберігати вдома. Відтепер останки померлих рекомендується зберігати виключно «у священних, схвалених церквою місцях». Про це йдеться в інструкції Ватикану, поширеній у вівторок, 25 жовтня, повідомило «Радіо Ватикану».

«Інструкція повторює давно поширену думку про те, що Церква не виступає проти практики кремації, хоча вона як і раніше рекомендує, щоб тіла померлих були поховані на кладовищах або в інших священних місцях. Однак новий документ наполягає на тому, що прах не повинен зберігатися в приватних будинках і що розвіювання праху на суші або на морі не допускається», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, в документі зазначено, що фрагменти кісток і прах померлих не можуть зберігатися в будинку, оскільки це означало б позбавлення християнської громади можливості поминання померлих. Краще, щоб церква визначила священне місце, таке як кладовище або територію біля церкви, де б вони зберігалися.

Тільки у виняткових випадках єпископ може дозволити зберігати прах померлого у будинку.

Крім того, прах не рекомендується розділяти між родичами померлого, вкладати у медальйони або будь-які інші пам’ятні аксесуари. Прах також не можна розвіювати у повітрі, над землею або водою, оскільки це стало б виявом «пантеїзму, натуралізму або нігілізму».

Західні медіа звернули увагу на те, що нові рекомендації опубліковані напередодні Хеллоуїна і Дня всіх святих, коли віруючі поминають померлих предків.

Нагадаємо, католицька церква довгий час не допускала кремації, стверджуючи, що поховання найкраще виражає християнську надію на воскресіння. У 1963 році Ватикан дозволив кремацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук