Верховна Рада прийняла закон про протидію тиску на бізнес

ЕкономікаРоман Ганкевич, 16 листопада 20176440
Верховна Рада прийняла закон про протидію тиску на бізнес
фото УНІАН
Закон забороняє проводити обшуки без відеофіксації

Верховна Рада України прийняла законопроект, який передбачає обов'язкову відеофіксацію обшуку у підприємців під час досудового розслідування. За законопроект 7275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» у четвер, 16 листопада, проголосували 312 депутатів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Ухвалений документ реформує інститут обшуку і вилучення речей у власників підприємств під час досудового розслідування кримінальних проваджень і підвищує рівень їх захисту. Він, зокрема, передбачає обов’язкову відеофіксацію проведення такої слідчої дії, як обшук. При цьому відеозапис, забезпечений слідчим чи прокурором, є невід’ємним додатком до протоколу обшуку.

Як зазначається, згідно з новим законом особи, у приміщенні яких проводиться обшук матимуть право користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку. Також новим законом забороняється тимчасове вилучення комп'ютерної техніки. Сторона звинувачення буде зобов'язана робити копії необхідної інформації без вилучення техніки, на якій вона зберігається.

Буде прямо заборонено порушувати кримінальне провадження за фабулою, яка була предметом раніше закритого кримінального провадження, а особи, які подають заяву про скоєний злочин будуть наділені правом протягом 24 годин отримати відповідну виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Новим законом передбачається, що особи, чиї права обмежуються при розслідуванні але не мають ніякого процесуального статусу (наприклад, головний бухгалтер, фінансовий директор і т.п.) отримають право звернутися до прокурора або слідчого судді з клопотанням перевірити дотримання розумних строків розслідування кримінального провадження.

При зверненні до слідчого судді з метою отримання тимчасового доступу до речей і документів, тепер правоохоронні органи будуть зобов'язані обґрунтувати необхідність вилучення не тільки оригіналів але і копій документів.

Нагадаємо, вчора, 15 листопада, комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав законопроект щодо протидії тиску на бізнес.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук