Верховна Рада провалила голосування за законопроект щодо діяльності Антикорупційного бюро

ЕкономікаОльга Карабан, 3 лютого 201522011

Верховна Рада України не підтримала в першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства України з питань протидії корупції.

За цей законопроект проголосували 203 народні депутати із 251 нардепа, зареєстрованого в сесійній залі, передає УНІАН.

Законопроектом пропонується ввести посаду детектива бюро. Також передбачено, що президент України обиратиме з трьох кандидатів на посаду керівника Національного антикорупційного бюро. Саме навколо цієї норми в сесійній залі розпочалася дискусія. Проти такого підходу виступила категорично фракція «Народний фронт»

Народний депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв наголосив, що в законопроекті «є три ключові ідеї», зокрема, заборона брати до Національного антикорупційного бюро та спеціалізованої прокуратури тих, хто раніше вже відповідав за боротьбу з корупцією.

За його словами, для детективів бюро передбачена зарплата у розмірі близько 20 тис. грн. Соболєв також зазначив, що планується надання можливості забирати в посадовців, які не можуть пояснити походження свого майна, це майно «разом з їхнім ув’язненням».

У свою чергу народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Віктор Чумак наголосив, що законопроектом пропонується ввести посаду детектива, яка передбачає об’єднання посад слідчого і оперативно-розшукового працівника.

Як зазначив народний депутат Сергій Пашинський (фракція «Народний фронт»), законопроектом передбачений надто серйозний вплив з боку президента України на ці структури. Він додав, що призначати керівництво бюро має Верховна Рада, тобто має бути збережений баланс між гілками влади.

У відповідь народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко заявив, що позиція фракції «Народний фронт» свідчить про те, що вона орієнтується на «олігархічні впливи».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук