Верховна Рада створила Єдиний держреєстр ветеранів війни

Реєстр створили з метою обліку, реалізації пільг та інших соцгарантій

Відповідальним за ведення реєстру буде Міністерство у справах ветеранів

Верховна Рада України у четвер, 7 лютого, створила Єдиний державний реєстр ветеранів війни. За ухвалення законопроекту №9508 за основу і в цілому проголосували 237 депутатів, повідомляють «Українські новини».

Реєстр призначений для збору і зберігання інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції гідності, членів сімей таких осіб.

Крім цього, Реєстр створюють для обліку, реалізації пільг та інших соціальних гарантій, адміністрування потреб і координації діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Персональні дані реєстру будуть інформацією з обмеженим доступом відповідно до закону про захист персональних даних.

Відповідальним за ведення реєстру буде Міністерство у справах ветеранів, а порядок ведення реєстру пропонують визначати Кабінету Міністрів.

Зазначимо, що згідно з українським законодавством, є 20 категорій осіб, які належать до учасників бойових дій, 13 категорій громадян, що мають право на статус осіб з інвалідністю внаслідок війни, і 11 категорій осіб - учасників війни.

Окремо законодавство про ветеранів поширюється на сім'ї загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Чинний закон про ветеранів поширюється і на солдатів Червоної армії, і на воїнів УПА, і ветеранів нинішньої війни на Донбасі, і ветеранів Афганістану, і тих, хто служив в Анголі чи Лаосі, партизанів, підпільників, жителів блокадного Ленінграда і навіть ветеранів громадянської війни початку ХХ століття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук