Верховна Рада заборонила примусове годування ув'язнених без санкції суду

Депутати Верховної Ради ухвалили законопроект про гуманізацію порядку утримання ув'язнених

СуспільствоАндрій Стець, 6 вересня 20164010

Верховна Рада на вечірньому засіданні в четвер 235 голосами прийняла законопроект №2252а про гуманізацію порядку і умов виконання покарань.

Він надає, зокрема, засудженим жінкам право вимагати, щоб медичний огляд проводився лікарем-жінкою; вводить відповідальність аж до кримінальної для тюремних медиків за розголошення лікарської таємниці; дозволяє курити в дисциплінарних ізоляторах, карцерах та одиночних камерах; дозволяє тримати тварин за умови дозволу адміністрації установи, пише «РБК-Україна».

Згідно із документом, примусове годування засудженого, який заявив про відмову від прийняття їжі, забороняється. Примусове годування може бути застосовано лише на підставі рішення суду, прийнятого за висновком лікаря, що засудженому загрожує розлад здоров’я стійкого характеру та існує очевидна загроза його життю. Особа, яка відмовилася від прийняття їжі, з моменту встановлення цього факту має перебувати під постійним наглядом лікаря.

У той же час до другого читання з проекту було усунено поправки, які дозволяли засудженим використовувати жаргонні слова і робити татуювання. Також парламентарі забрали норму про те, що жінкам-ув'язненим дозволяються короткострокові побачення з дітьми без обов'язкової присутності представника колонії.

Як інформував ZAXID.NET, на сьогоднішньому засіданні Верховна Рада також зобов'язала Міністерство юстиції утримувати засуджених в колонії, яка розташована найближче до місця їхнього проживання чи до місця постійного проживання їхніх родичів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук