Верховна рада заборонила встановлювати комунальні тарифи нижче економічно обґрунтованих

Верховна Рада України

Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг».

За прийняття відповідного законопроекту №2029а у другому читанні та в цілому проголосували 261 народний депутат, пише «РБК-Україна».

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроект передбачає обов’язкове встановлення економічно обґрунтованих тарифів у сферах теплопостачання та житлово-комунальних послуг, а також ліквідацію механізму встановлення тарифів нижче економічно обґрунтованого рівня та компенсації різниці в тарифах з бюджету.

На думку авторів законопроекту, прийняття законопроекту забезпечить ефективне та беззбиткове функціонування суб’єктів господарювання, а також дозволить залучити інвестиції, зокрема міжнародних фінансових організацій.

Крім того прийняття відповідних змін до законодавства передбачено умовами «Другої програмної позики на політику розвитку» від ЄС.

Між тим, в Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства у коментарі до законопроекту зазначали, що до набуття чинності проекту має вирішитися питання погашення наявної заборгованості з різниці в комунальних тарифах, яка станом на 1 травня 2015 року складала ₴5,78 млрд.

Таким чином, в тексті законопроекту до другого читання Кабінету міністрів доручено до 1 липня 2017 року вжити заходів щодо відшкодування в повному обсязі різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та воду, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг тарифам, що затверджувалися до 1 січня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук