Верховна Рада забрала держфінансування у партій, які не пройшли до парламенту

Депутати суттєво змінили антикорупційне законодавство і перезапустили НАЗК

Верховна Рада на засіданні в середу, 2 жовтня, ухвалила низку змін до антикорупційного законодавства, відібравши, зокрема, державне фінансування в партій, які не пройшли до парламенту, і зменшивши фінансування для тих партій, які до парламенту пройшли. Відповідний законопроект авторства президента Володимира Зеленського підтримали 237 народних депутатів.

Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна», ухвалений закон скоротить щорічне державне фінансування партій з 2% до 1% розміру мінімальної заробітної плати, помноженої на загальну кількість виборців, які взяли участь в голосуванні у багатомандатному виборчому окрузі на останніх виборах народних депутатів. Передбачається також, що право на державне фінансування отримають партії, які на останніх парламентських виборах набрали не менше 5% голосів у багатомандатному виборчому окрузі. Зазначимо. що партії, які подолали 5% бар’єр, проходять до парламенту.

Нагадаємо, що зараз фінансування отримують також ті партії, які набрали мінімум 2% голосів у багатомандатному виборчому окрузі й не пройшли до парламенту. При цьому партії отрирмують фінансування, розмір якого залежить не від розміру мінімальної зарплати, а від розміру прожиткового мінімуму, оскільки закон забороняє використовувати мінімальну зарплату при розрахунку будь-яких державних виплат. Закон про фінансування партій з бюджету був покликаний зменшити вплив бізнесу на ці партії.

Цим законом Верховна Рада також перезапустила Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК). Відтепер НАЗК не буде колегіальним органом. Ним керуватиме голова, якого призначає й звільняє уряд. Зазначимо, що зараз НАЗК є колегіальним органом, ним керують п’ятеро членів.

За новим законом, голову НАЗК призначатимуть на чотири роки, одна і та же людина не зможе обіймати цю посаду двічі поспіль, а однією з підстав для звільнення буде висновок комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК про неефективність такої діяльності. Голова агентства зможе призначити собі трьох заступників.

Також закон зобов’язує подавати електронні декларації працівників Офісу президента.

Документ набуде чинності наступного дня після публікації. Того ж дня члени НАЗК, керівництво його апарату і члени громадської ради при НАЗК втратять свої повноваження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук