Верховна Рада знизила коефіцієнти «зеленого тарифу» для сонячних електростанцій

Верховна Рада знизила коефіцієнти «зеленого тарифу» для сонячних електростанцій

Верховна Рада підтримала законопроект №5129 «Про внесення змін до закону «Про електроенергетику» щодо коефіцієнтів «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з використанням альтернативних джерел енергії. За документ з другої спроби проголосували 232 народні депутати, повідомили «Українські новини».

Згідно з проектом закону, для сонячних електростанцій потужністю більш як 10 МВт, уведених в експлуатацію до квітня 2013 року, коефіцієнт зеленого тарифу на період з 2017 по 2030 рік на постійній основі знижується з 8,64 до 4,8; уведених із квітня 2013 по 31 грудня 2014 – з 6,3 до 3,5; уведених із січня по липень 2015 – з 5,67 до 3,15.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що запропоновані зміни не вплинуть на розвиток сонячної енергетики в Україні, тому що коефіцієнти «зеленого тарифу» для електростанцій, які будуть побудовані після 1 липня 2015 року залишаються без змін. У той же час сонячні електростанції, потужність яких перевищує 10 МВт і збудовані до цієї дати, отримують той самий коефіцієнт, який діяв на момент будівництва.

Зі слів голови комітету Верховної Ради з питань ПЕК Олександра Домбровського, таке рішення дасть можливість заощадити для енергоринку порядку 3 млрд грн на рік.

Нагадаємо, востаннє «зелений тариф» в Україні змінювали в лютому 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук