ВГСУ визнав незаконним договір оренди суперечливої ділянки на Знесінні

Розпочате ТОВ «АрхіБуд» будівництво мали б заборонити

Попри проблеми з документами та судову тяганину, ТОВ "АрхіБуд" продовжує викопувати котлован під будівництво житлового комплексу біля парку "Знесіння"

У вівторок, 10 січня, Вищий господарський суд України визнав незаконним договір оренди земельної ділянки за адресою вул. Довбуша, 15 поблизу львівського парку «Знесіння», на якій ТОВ «АрхіБуд» розпочало будівництво багатоповерхівки. Про це ZAXID.NET повідомив заступник керівника ГО «Правозахисний центр ім. Генерала УНР Володимира Сікевича» Роман Куровець (організація в цій справі виступає третьою особою без самостійних вимог).

«Це рішення є дуже важливим. Адже міська рада свого часу передала в оренду цю ділянку, хоча фактично не мала прав на здійснення будь-яких правочинів з нею. Ця земля належить державі і була в користуванні міністерства оборони», зазначив Роман Куровець.

Як повідомляв ZAXID.NET, будівельну техніку на цю ділянку привезли у листопаді минулого року. Зараз на цьому місці, за даними громадських активістів, викопують котлован під будівництво готелю, хоча раніше забудовник планував звести на цьому місці житловий комплекс.

Нагадаємо, рішенням депутатів Львівської міської ради ділянку на вул. Довбуша, 15 було передано в оренду ТзОВ «АрхіБуд». Проте водночас чиновники юридичного управління Львівської міської ради визнають, що, передаючи ділянку в оренду, депутати перевищили свої повноваження, оскільки: по-перше, це порушує правовий режим природно-заповідної території регіонального ландшафтного парку «Знесіння»; по-друге, ця земельна ділянка належить державі, а не міській раді.

Прокуратура подала позов до Господарського суду Львівської області щодо визнання договору оренди незаконним. У квітні минулого року суд відмовив у задоволенні позову. Згодом, у серпні, у задоволенні апеляційної скарги прокуратури відмовив і Апеляційний суд Львівської області.

Пізніше юристи Львівської міської ради, визнавши незаконним рішення депутатів та ставши на сторону прокуратури, звернулись з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України з вимогою скасувати договір оренди.

«Касаційну скаргу задоволено і таким чином скасовано рішення судів першої та другої інстанцій, пояснив Роман Куровець. Справу тепер повернуть до Господарського суду Львівської області. Цього разу суд першої інстанції буде змушений зважити на рішення Вищого господарського суду, тобто також скасувати договір оренди. З моменту, коли суд першої інстанції офіційно скасує договір оренди, будівництво, розпочате ТОВ «АрхіБуд», буде де-юре визнане незаконним та підлягатиме знесенню».

Додамо також, що, за даними бізнес-пошукової системи YouControl, власниками ТОВ «АрхіБуд» є Віктор Коць та Ігор Миколайчук. Проте, за інформацією видання «Наші гроші. Львів», раніше до складу засновників компанії входили Тетяна Дубневич і Мирослава Дубневич, дружини нардепів від Блоку Петра Порошенка Богдана і Ярослава Дубневичів. Окрім цього, Ігор Миколайчук є помічником нардепа Ярослава Дубневича.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук