Від початку року в чотирьох львівських маршрутках відлетіли колеса
Тільки цього тижня дві маршрутки позбулися коліс. Автомеханіки визнають, трафунки на дорозі стаються перш за все через недбалість і тих, хто випускає автобус на рейс, і водія, який береться перевозити людей на аварійному транспорті.
Перевізники кажуть, якщо курс гривні і далі буде падати, пальне відповідно дорожчати, то вони не зможуть не те, що обслуговувати автопарк, а виторгу забракне навіть для того, щоб заправити автобуси.
Загалом, ресурси на межі. Тож нічого дивного, що жовті автобуси вже розсипаються на рейсах.
"Що можна говорити за машину яка вичерпала свій ресурс. Капітальний ремонт при сьогоднішній ситуації будь-яке підприємство не може собі дозволити. Це вимагає великих капіталовкладень," - пояснює технічний директор АТП Богдан Карпій.
У громадській організації, яка так і називається "За якісний транспорт", такі випадки на дорозі вже втомилися нотувати. Перевізники на зауваження не реагують. "Маршрутка, яка постійно ночує біля будинку водія, на АТП не їздить", - каже активіст Олег Довганик. - "А якшо маршрутка на АТП взагалі не буває, відповідно, в неї і відвалюються колеса".
Пасажири кажуть: платити більше трьох гривень за такий комфорт не готові.
В управлінні транспорту патову ситуацію розуміють. Але підвищувати тарифи, певні, зараз на часі. Тож шукають із перевізниками компроміси. Керівник міського управління транспорту Віктор Щир запропонував на кожному маршруті підходити до диференційованого випуску автобусів: "Враховуючи високу ціну па паливо, в години пік випускати максимальну кількість автобусів, а в міжпіковий період - мінімальну. Щоб люди вдень могли кудись переїхати".
Окрім того у Ратуші мають намір обмежити проїзд у маршрутних таксі для пільговиків. Наразі шукають формулу. Наступного тижня мають відбутися відкриті громадські слухання у міській раді.