Викладачі вишів готують звернення до Порошенка на захист української мови

Головні новини за 28 січняОльга Зеліско, 28 січня 2015, 18:51 1466 0

Державна українська мова може зникнути в деяких вишах. Адже в Міністерстві освіти залишили на розсуд університетів, чи залишати рідну мову у програмі вивчення. Такий крок, переконані у Львівському національному університеті імені Івана Франка, не сприятиме її вивченню.

У університетах самі вирішуватимуть, чи вносити в навчальний план непрофільні предмети – українську мову, літературу, історію України та філософію. Та це насправді не прерогатива, а загроза, переконані у Львівському університеті імені Франка.

«Навчальні плани зараз готують самі навчальні заклади. Тож вони можуть внести українську мову до переліку або обов’язкових, або вибіркових. А можуть взагалі не вносити, якщо йдеться про підготовку інженерної спеціальності. Ми розуміємо, що в такий спосіб на півдні та сході України українська мова буде витіснена з вищої школи», – розповів проректор університету імені Івана Франка Ярослав Гарасим.

«На перший погляд, наказ розширює повноваження нашого університету, але насправді містить дуже великі загрози для духовного стану нашого суспільства», – пояснив доцент кафедри теорії літератури ЛНУ імені Івана Франка Василь Будний.

Сестри-студентки з Криму Надія та Марина тепер навчаються у Львові, в університеті фізичної культури. Незважаючи на те, що дівчата не гуманітарії, хочуть бути всебічно розвиненими людьми.

«Вони є, вони були на першому курсі – історія України і української культури, укрмова і мова ділового спілкування. Я не думаю, що така ідея Міносвіти є доброю. Мені здається, що ці предмети потрібні і для загального розвитку, і взагалі – українська мова, культура, історія України просто необхідні громадянинові», – зазначила кримчанка Надія Колб.

Зважаючи на таку ситуацію, викладачі Львівського університету імені Франка разом з колегами з інших міст готують звернення до президента України Петра Порошенка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук