Виконана половина робіт з облаштування Скверу Гідності у Львові

СуспільствоОльга Перехрест, 26 листопада 201518932

На Сихові завершується перший етап робіт з облаштування Скверу Гідності. За словами активістів, залишилось висадити дерева. Відкриття скверу планується за тиждень-два.

Площу вже виклали плиткою, в якій вирізали кола, де пізніше будуть висаджені дерева і встановлені лавки. Про це повідомив у своєму блозі працівник департаменту розвитку Львівської міськради Олександр Шутюк. Олександр зазначив, що роботи ведуться «неочікувано акуратно».

«Чесно кажучи, я навіть не очікував, що в них вийде так акуратно зробити кола для майбутніх дерев. Цікаво подивитись, як далі вони облаштують краї цих кіл, але загалом виглядає добре і вселяє оптимізм», - прокоментував ZAXID.NET Олександр Шутюк. 

Сквер Гідності став першим громадським простором у Львові, де передбачили та встановили тактильну плитку для людей з вадами зору. Також зроблено водовідведення.

«Зазвичай інженерії для відведення дощової води не приділяють уваги, а тут навпаки», - зазначає Олександр Шутюк.

За словами Олександра Шутюка, МАФ, який розташований на площі, зараз намагаються прибрати через суд.

Як розповіла ZAXID.NET активістка ініціативи «Група 109», яка розробила проект реконструкції скверу, Марічка Закалюжна, зараз добігає кінця перший етап роботи над сквером. Цього тижня ще мають встановити три кругові лавки та висадити 16 нових дерев. Це будуть 6 кленів, 2 декоративні сливи, 2 вишні, 2 сакури і 4 липи. Частину саджанців (чотири липи) активісти отримали безкоштовно завдяки підтримці розсадника «Еліт флора». 

Подальші роботи будуть продовжені наступного року, адже, за словами Марічки Закалюжної, вони потребують додаткового фінансування.

«Наш бюджет не передбачав встановлення лавок, урн чи проведення світла. Тому ми плануємо залучати мешканців. Ми також зараз співпрацюємо з Інститутом міста, який має допомогти залучити грантові кошти на останні етапи роботи», - каже Марічка Закалюжна.

За словами Марічки Закалюжної, відкриття скверу планується за тиждень-два.

Роботи з оновлення Скверу Гідності розпочались 3 листопада. Там мають замостити нову плитку, встановити лавки та висадити нові дерева. Проект оновлення скверу, який розташований на проспекті Червоної Калини 105-109, розробила урбаністична ініціатива «Група 109» у співпраці із Сихівською РДА, місцевими мешканцями та підприємцями.

«Добре, що це робиться не в центрі, а на околиці міста. І класно, що сквер був не директивою згори, а локальною ініціативою. Отже, мешканці цінуватимуть цей простір. Це хороший досвід і хороше починання», - вважає Олександр Шутюк.

Сквер оновлюють за кошти міста. Раніше повідомлялось, що на реконструкцію міська рада виділила 700 тис. грн. Але ці гроші були спрямовані лише на заміну мощення. Гроші на дерева і на встановлення однієї лавки зібрали місцеві мешканці та ініціатива «Кращий Сихів». Ще дві лавки оплатило німецьке товариство GIZ.

проект Скверу Гідності на Сихові («Група 109»)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук